Hlavní navigace

Wikileaks cenzurováno na Twitteru

6. 12. 2010

Sdílet

Na Wikileaks se dnes objevil seznam cílů, o které má USA největší strach a jejich zničení by celou zemi nějakým způsobem výrazně poškodilo. Seznam samozřejmě mohou využít teroristé ve své svaté válce, což povede určitě k zajímavým krokům proti internetu.

K některým už se přistoupilo. Na na osnews.com se objevilo podezření, že Twitter cenzuruje hashtagy #wikileaks, #cablegate, #cables, #Assange v trending topics. Pokud by se tato informace skutečně potvrdila, zatřepalo by to pověstí Twitteru snad nejvíce z jeho relativně krátké historie. Že by to byla jen otázka času, než bude slovo „wikileaks“ zakázáno úplně?

Další a ještě znepokojující událost kolem Wikileaks se objevila na mashable.com. Zde najdete e-mail od úřadů, které studenty varují, že pokud budou na Facebooku a Twitteru diskutovat o Wikileaks, mohly by mít později problémy dostat práci ve státní správě, kde je vyžadováno bezpečnostní prověření.

Wikileaks už je nyní banováno z mnoha sítí. Ze států to je třeba Čína nebo Spojené Arabské Emiráty. K těm se přidaly i některé velké americké firmy a dá se předpokládat, že počet subjektů poroste.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.