Hlavní navigace

Winamp byl údajně odkoupen agregátorem Radionomy

3. 1. 2014

Sdílet

Uzavřený přehrávač Winamp nejspíš nebude odkoupen Microsoftem ani zveřejněn jako open-source, jak požadovala nejedna petice. Server TechCrunch, který je stejně jako Winamp vlastněn společností AOL, informoval, že Winamp spolu se službou Shoutcast skončí v náručí Radionomy. Jedná se o agregátor webových „radiostanic“.

Radionomy jde mnohem více než o Winamp právě o Shoutcast, který působil v podobné oblasti a má velmi bohatý katalog. Zatímco Radionomy momentálně indexuje kolem 6 tisíc stanic, u Shoutcastu to má být téměř desetkrát tolik. Jedním ze spoluvlastníků Radionomy je navíc služba MusicMatic, která se zaměřuje na poskytování tématického hudebního podkresu obchodům.

Otázkou je, jak dopadne samotný Winamp. Lze ale očekávat, že ho nový majitel jen tak „nezařízne“ a namísto toho jeho záchranu využije z marketingového hlediska. Možností je také výraznější propojení právě se službou Radionomy. Aktuálně je Winamp stále k dispozici na oficiálních stránkách, přestože ty měly zmizet 20. prosince minulého roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.