Hlavní navigace

Windows 10 představen. Přinese i virtuální plochy

1. 10. 2014

Sdílet

Společnost Microsoft v San Franciscu představila připravovanou verzi operačního systému Windows. O novinkách v poslední době Microsoft informuje průběžně, takže se žádné velké překvapení nekonalo. Největším překvapením je tedy název – devítka bude vynechána a přijdou rovnou Windows 10. Volba názvu nebyla blíže odůvodněna, ale tak Microsoft v této oblasti nikdy neoplýval konzistencí.

Windows 10 budou přelomové zejména v tom, že by konečně měly plně  sjednotit všechny platformy. Klasické osobní počítače i mobilní zařízení budou používat jeden a ten samý systém i obchod s aplikacemi. Microsoft také ustoupil v záležitosti nabídky Start a v nadcházející verzi ji vrátí, ale v pozměněném designu opět s prvky rozhraní Metro. Také se potvrdily zprávy, že nové Windows přinesou virtuální plochy, kterými se linuxová prostředí chlubí už dlouho.

Finální verze Windows 10 by měla vyjít zhruba za rok. Už dnes Microsoft uvolní technical preview, které je však bude dostupné pouze členům nového Windows Insider Program. Informace o něm zatím nebyly zveřejněny. Je pravděpodobné, že v pokročilejší fázi vývoje vyjde i jakási betaverze pro širokou veřejnost.

(Zdroj: The Verge)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?