Hlavní navigace

Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraft

7. 7. 2015

Sdílet

Známá počítačová hra Minecraft, kde je hráči ponechána téměř úplná svoboda pohybu a činností a svět se skládá z krychlí (bloků), se těší velkému zájmu. Dokonce má dnes i vlastní sjezd.

Na podzim minulého roku společnost Microsoft odkoupila studio Mojang, stojící za Minecraft. Nyní Microsoft představil upravenou verzi hry pro Windows 10. Ta nese označení Minecraft: Windows Edition, a jedná se zatím o betaverzi, která bude k dispozici zdarma pro každého, kdo je vlastníkem verze hry pro PC. Všichni ostatní si ji budou moci zakoupit za 10 dolarů.

Na první pohled nevypadá, že by v Minecraft: Windows Edition bylo něco nového. Při bližším zkoumání lze však zjistit, že přibylo přepínání mezi klávesnicí s myší a gamepadem. Hra bude také nově spolupracovat s aplikací Xbox, takže bude možné zaznamenávat video pomocí Game DVR. 

Microsoft chce hru dále modifikovat dle požadavků uživatelů. Zatím však není jasné, jak bude Minecraft: Windows Edition spolupracovat s klasickou verzí, resp. zdali bude možné hrát i na stejných serverech. 

(Zdroj: KitGuru, SvetHardware)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?