Hlavní navigace

Windows Mobile 7 bude pravděpodobně bez multitaskingu

18. 3. 2010

Sdílet

Velmi zajímavé události se momentálně dějí na uzavřené straně barikády mobilních operačních systémů. Podle článku na osnews.com to vypadá, že minimálně u prvních telefonů s Windows Mobile 7 nebude dostupný multitasking. Výhody mohou oproti nevýhodám převažovat. Přeci jen se takový telefon jeví jako mnohem rychlejší u toho co uživatel právě dělá a baterie se nemusí tak často nabíjet. Nevýhoda může být taková, že si nemůžete spustit třeba komprimaci fotografií do zipu a mezi tím si v prohlížeči vlézt do administrace nějaké galerie, kde byste tento zip posléze nahráli.

Inspirace u iPhone od Applu u vývojářů Microsoftu nějaká asi bude, protože iPhone nyní multitasking nemá a jeho obrovskou výhodou je dlouhá výdrž na baterie oproti konkurenci. Proto je paradoxní, že se začaly objevovat zprávy, že Apple by mohl v létě přijít s multitaskingem pro iPhone a pokud by to jeho vývojáři vymysleli dobře, mohl by vzít Microsoftu opět vítr z plachet.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.