Hlavní navigace

Windows Phone do čtyř let umře, tvrdí IDC

9. 6. 2017

Sdílet

Není žádným tajemstvím, že platforma Windows Phone (včetně Windows 10 Mobile) není úspěšná a statistiky se dlouhodobě propadají. Podle analytické společnosti IDC bude propad pokračovat až k nule, což bude trvat jen čtyři roky. V roce 2021 tak nebude Windows Phone používat prakticky nikdo, pokud jej Microsoft neukončí dřív.

V tuto chvíli má platforma Windows Phone zastoupení na mobilním trhu jen 0,1 %. IDC předpokládá, že Microsoft letos prodá jen 1,1 milionu telefonů, což je o osmdesát procent méně než v loňském roce. Platforma prý už nemá šanci se zmátořit, protože Microsoft se nezabývá žádnou významnou renovací.

Propad prodejů Windows Phone dále padá, protože chybí noví partneři, vývojářská podpora a vůbec nadšení pro platformu. Nejsou tu žádné viditelné známky zotavení, vysvětluje IDC. Microsoftu se nepodařilo přinést na trh nové mobilní telefony a nezopakoval tak alespoň částečný úspěch tabletů Surface.


IDC

Předpověď vývoje trhu mobilních telefonů

(Zdroj: Softpedia)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.