Hlavní navigace

WinStrom 10: už i daňová evidence pro Linux

5. 3. 2009

Sdílet

Byla vydána nová verze ekonomického systému WinStrom 10, který podporuje systémy Linux, Mac OS X a Windows. Mezi přidané důležité vlastnosti patří daňová evidence, slovenská legislativa, vzdálený přístup a mnoho dalšího.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 3. 2009 17:16

    Sten (neregistrovaný)
    Bohužel pro pana LO zatím nemáme software ani pro potapěče ani pro správu hřebčína :)
  • 6. 3. 2009 18:41

    Lael Ophir (neregistrovaný)
    Mě je to vcelku jedno, já o rozšíření Linuxu neusiluji. To zdejší čtenáři se snaží, a dokonce spamují ministerstva oduševnělými dopisy s texty stylu "proč ještě nepoužíváte bezpečný Linux a OpenOffice zdarma, jak doporučuje EU". Pro ty by mělo být důležité, jestli pro Linux bude existovat široká nabídka ekonomických agend, a dalšího aplikačního SW. Včetně toho SW pro potápěče, a pro správu hřebčína. Jenže Linux má tak špatně nastavené financování, že se to asi nikdy nestane.
  • 7. 3. 2009 0:07

    LENIN POWER! (neregistrovaný)
    No to jak ma linux nastavene financovani mne nemusi jako zakaznika nebo developera zajimat.

    To co mne ale zajima je ze je to velmi nekvalitni a malo rozsirena platforma pro kterou je vyvoj drahy a zakaznici neradi plati za software. Ja jsem tedy pred pul rokem vysvetloval proc nepouzivame pgsql prestoze je zadarmo; je proste pro nas moc drahy. Vyvoj pro linux se nevyplati.

    kolik % winstromu je provozovano na linuxu? Kolik % rational toolchainu od ibm je provozovano na linuxu? Ja jsem se kuprikladu za poslednich 5+ let nesetkal s nikym kdo jede workstationy na linuxu a nevim proc by to mel nekdo chtit. Pokud se nejedna o aplikace typu informacni kiosek - ty jsem na linuxu videl, nicmene vetsina jich bezi na windows protoze dotNET.
  • 9. 3. 2009 19:37

    Sten (neregistrovaný)
    To zdejší čtenáři se snaží, a dokonce spamují ministerstva oduševnělými dopisy s texty stylu "proč ještě nepoužíváte bezpečný Linux a OpenOffice zdarma, jak doporučuje EU".

    Vážně tohle někdo píše (a EU doporučuje)? Pokud vím, tak zatím se psaly dopisy jen ve smyslu, proč úřady nepoužívají ISO ODF, jak doporučuje EU, ale proprietární formáty DOC a XLS.

  • 10. 3. 2009 7:28

    Lael Ophir (neregistrovaný)
    Možná jste ty výplody nečetl. Bohužel jsou zřejmě odváté časem, jinak byste se nad obsahem i stylem velmi pobavil.

    EU samozřejmě nic takového nedoporučuje. To jen zuřiví komuniťané objevili nějakou studii, kterou zadala EU, a na první stránce přehlédli text "tato studie nevyjadřuje názor/postoj EU". Detaily k tomu opět nemám, protože zdejší blogy mají omezenou životnost.

    Úřady těžko mohou používat standardní ISO ODF. Takové ODF totiž nikdo nepíše, protože specifikace řadu věcí nepopisuje (za všechny případy vzorce tabulkových kalkulací). Podívejte se na dokument OOo, a srovnejte s ISO ODF. Jde prakticky o dva různé formáty, a ten formát OOo je popsaný jen zdrojákem OOo.
    Hřebíčkem do rakve je fakt, že úřady mají TB dokumentů ve formátech DOC/XLS/PPT, které do ODF nelze převést beze ztrát. Pro úřady je tedy daleko výhodnější použít OOXML, které umožňuje beze ztrát převést současné dokumenty. Obecně neexistuje nic, co by úřad nutilo používat standardizované formáty, a role EU je nejvýše doporučující.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky