Hlavní navigace

X.Org 7.5 vyjde koncem září

1. 9. 2009

Sdílet

Předpokládalo se, že X.Org 7.5 s X Serverem 1.7 vyjde během měsíce srpna. Nestalo se tak a Daniel Stone nyní zveřejnil nové plány vývoje. Hlavní větev X Serveru 1.7 je nyní zmražena a XKB2 je opět odloženo. Nový termín vydání se předpokládá na konec září.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2009 8:17

  Mips (neregistrovaný)

  Hurá! X.Org 7.5 totiž konečně uživateli umožní nastavit citlivost myši, tj. rychlost pohybu kurzoru myši při daném rozlišení obrazu. Je sice ostuda, že se to tam dostane až ve 21. století, ale lepší než nikdy.

 • 2. 9. 2009 12:39

  eres (neregistrovaný)

  nevim jestli chapu presne, ale pouzivam na to xset a myslim, ze v xorg.conf to (staticky) lze tez

 • 2. 9. 2009 21:59

  Mips (neregistrovaný)

  Nikoliv. xset to totiž nemůže nastavit, protože to nepodporuje Xserver (tedy poslední Xserver, tedy verze 1.6, to už podporuje, ale od jeho vydání ještě nevyšel X.org). xset umožňuje nastavit jen akceleraci a „threshold“. O tomhle se vedly dlouhé diskuse a muselo být zadáno několik chyb a několik následných vysvětlení a dovysvětlení, než to vývojáři Xserveru/Xorg pochopili a uznali.

  Vyhlídky jsou tedy takové, že v září 2009 vyjde X.org 7.5 (obsahující nový Xserver 1.6) a na jaře 2010 začnou vycházet první distribuce obsahující nové X.org 7.5, který umožní nastavit si rychlost kurzoru myši alespoň úpravou xorg.conf. Na podzim roku 2010 snad začnou vycházet první distribuce, které pro tuto novou hypermoderní vychytávku konečně budou mít šoupátka (či jiné GUI).

  Popis problému a jeho řešení v Xserveru/Xorg je popsán například tady: viz http://wiki.x.org/…Acceleration.

  Požadavek na úpravu Gnome, aby umožnil nastavit citlivost myši v GUI, je dosud veden jen jako enhancement a nezdá se, že by se na něm pracovalo (http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?…).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky