Hlavní navigace

X server pro Android je v betaverzi

7. 3. 2012

Sdílet

Že je možné na Androidu provozovat plnohodnotnou distribuci, jsme už psali. Mohli jste si přečíst o tom, jak si do chrootu nainstalovat Debian. Takto přidaná distribuce je vám pak dostupná v terminálu nebo po síti a můžete si na ní rozjet třeba web server. Pokud ale chcete grafický výstup, musíte sáhnout třeba po nativním androidím VNC klientu a s ním se pak k chrootu připojit po síti.

Matt Kwan začal implementovat nativní X server pro Android a přestože ještě hodně důležitých součástí chybí, beta je k dispozici na Google Play (bývalý Market)  a můžete si ji vyzkoušet.

V Austrálii, kde Matt Kwan žije, je mobilním telefonům přidělována globální IPv4 adresa, takže je možné na X server v Androidu posílat výstup grafických aplikací. Stejně tak bude jistě možné si na něj poslat aplikaci, která běží přímo v telefonu v chrootu. Projekt má před sebou dlouhou cestu, ale už teď je to funkční X server napsaný v Javě pro Android.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 3. 2012 13:16

    BlackRider

    "V Austrálii, kde Matt Kwan žije, je mobilním telefonům přidělována globální IPv4 adresa, takže je možné na X server v Androidu posílat výstup grafických aplikací."

    Ale no tak... za prve se rika verejna IP a ne globalni a za druhy na posilani vystupu na telefon prece vubec neni potreba verejna IP. Po 3G spojeni by to bylo stejne vicemene nepouzitelny. Kdyz uz, tak mnohem vetsi smysl to ma po lokalni Wifi siti...