Hlavní navigace

XBMC 9.11 přináší nový vzhled

30. 12. 2009

Sdílet

Multimediální centrum XBMC vyšlo v nové verzi 9.11. Vývojáři se od posledního vydání mají čím pochlubit. Byl přidán např. nástroj na vytváření deb balíčků, podpora pro procesory PowerPC, nový skinovací framework a s ním související i nový skin Confluence, lepší podpora pro více monitorů a nezapomnělo se ani na vylepšení konfiguračních dialogů. Všechny informace, které o nové verzi potřebujete vědět, najdete na xbmc.org.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2010 14:43

  Hafajs (neregistrovaný)

  Jen mi nestartuje. Po instalaci a spusteni z HDD (live) zustane po zobrazeni loga cerna obrazovka a kdyz dam enter, dozvim se, ze nebyl zavedeny root.

 • 9. 2. 2010 13:10

  Speedyxxx (neregistrovaný)

  XBMC používám už víc nežli rok. Trošku mi chybí podpora TV karet, ale nakonec co by člověk dneska nahrával, když film si koupím za pár šupů v trafice v lepší kvalitě než vysílá TV. V mnohém předčí většinu, ne-li všechny konkurenční multimediální programy. Není náročný na výkon PC, Když si vzpomenu třeba na Power Cinemu, nebo šílenou multimediální nástavbu Nera, tak se mi kroutí prsty u nohou. XBMC prostě procesor prakticky nezatíží, má v sobě všechny potřebné základní kodeky, je dobře skinovatelné ale hlavně prakticky neomezeně rozšiřitelné. Díky otevřenému kódu spousta nadšenců vyvíjí další a další doplňky, tak že si jej každý může tunit dle libosti. Pokud chcete třeba svou sbírku filmů doplnit o informace v češtině, můžete zkusit tohle:
  http://www.recenze.okamzite.eu/3-navody/xbmc-nacitani-informaci-k-filmum-cesky/
  A to je jenom špička ledovce. Pokud se vyřeší i podpora TV karet, tak bude nepřekonatelné..

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.