Hlavní navigace

Yahoo odmítlo nabídku Microsoftu: prý je nízká

12. 2. 2008

Sdílet

Přibližně před týdnem jsme vás informovali o tom, že Microsoft chce koupit Yahoo, aby měl novou zbraň proti Google. Psali jsme také o tom, jaký dopad by měla případná akvizice na open-source svět. Později se začaly objevovat informace o tom, že Yahoo nabídku odmítne.

Ty se nyní potvrdily a Yahoo svému potenciálnímu kupci odpovědělo, že dává jednoduše málo. Ačkoliv Microsoft nabízel o šedesát procent více, než byla tržní hodnota akcií, Yahoo chce ještě více. Neoficiální hranice byla prý stanovena na 40 dolarů za akcii – Microsoft nabízel „jen“ 31.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 2. 2008 10:56

  Izak (neregistrovaný)
  Od jakziva se cena spolecnosti pocita podle zisku za posledni 3 roky a predpokladany zisk, cena znacky (ta je podle let na trhu a zisku + obratu za delsi dobu, presny vzorec neznam)

  Za cenu akcii se prodava pouze firma, ktera ma znacku, ale je pred bankrotem.
 • 12. 2. 2008 11:48

  Xerces (neregistrovaný)
  A proc by to Yahoo nemohlo zmenit? To ze neco plati odjakziva vubec neznamena ze to musi platit i do budoucna. Tuplem v ekonomice, kde neplati zadne matematicke zakony. :-)
 • 12. 2. 2008 11:59

  bez přezdívky
  Akcie je kouskem akciové společnosti. Tržní kapitalizace je celkový počet akcií krát cena akcie. Trží cena potom musí nutně být v relaci s tržní kapitalizací. Stačí totiž vykoupit 50+% akcií (lépe je směnit za vlastní akcie), a máte společnost "doma".

  Yahoo není před bankrotem, ale má problémy. Padají mu zisky - o 23% v posledním čvtrtletí, navíc ve chvíli kdy inzerenti o web jeví veliký zájem. Výhledy nevypadají nic moc, akcie logicky reagují poklesem, Yahoo propouští a šetří. Spojení se silnějším partnerem může pomoci. Google by možná tuto značku uvítal, ale obávám se, že regulátoři trhu by křičeli, takže z toho nic nebude. A vyjma MS se do koupě Yahoo nikdo další nehrne. Jaký má tedy Yahoo plán B? Zatím to vypadá na vyjednávání o ceně s MS, kde ale podle všeho Yahoo nemá dobrou pozici.

  Z hlediska akcionáře je samozřejmě dobré se zbavit akcií Yahoo vysoko nad tržní hodnotou, nebo je ve výhodném kurzu směnit na akcie MS. Správní rada riskuje, že snaha o šroubování ceny nebude úspěšná, a MS se prostě dohodne přímo s akcionáři. Pak se na root.cz bude psát o nepřátelském převzetí Yahoo, a tedy o tom, jak je ten MS zase špatný, když koupí společnost od jejích vlastníků (akcionářů) :)