Hlavní navigace

Yahoo ukončuje další službu - Astrid

8. 7. 2013

Sdílet

Když před pár měsíci Yahoo koupilo (Yahoo! acquires Astrid) úkolník a plánovač Astrid, sliboval CEO Jon Paris, že příštích devadesát dní bude stále fungovat, ale přestane přibírat prémiové uživatele. Pro zhruba 4 miliony těch co si Astrid stáhli (zdaleka samozřejmě ne všichni zůstali uživateli) to byla špatná i dobrá zpráva. Ta definitivně špatná přichází až nyní.

Astrid končí 5. srpna 2013. Jediné co uživatelé mohou dělat je, stáhnout si data, pokud službu užívali. Samozřejmě za předpokladu, že se jim vůbec podaří možnost stažení dat najít. A samozřejmě případně přejít na nějakou jinou alternativu – na výběr jich je poměrně hodně.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2013 11:13

  P (neregistrovaný)

  Připadá mi,že takovéhle služby kupují velcí primárně kvůli týmu lidí za nimi. A po koupi je převelí na svůj projekt.

  Jinak vážně nevidím žádný smysl. Ničení konkurence to není, protože podobných je na trhu mraky a naopak Yahoo to nekonkurovalo. A evidentně to kupovali již s cílem vše zavřít.

 • 9. 7. 2013 18:14

  Stanislav Brabec

  Wunderlist vypadá hezky a přehledně. Možnost dvou dat (kdy připomenout, do kdy musí být hotovo) je přes svou trivialitu celkem unikátní.

  Má i Firefox plugin. Dokonce se mi na Ebay objevilo tlačítko Add to Wunderlist.

  Ale připadá mi, že se snaží o vendor lock-in. Žádné možnosti importu ani exportu, žádné možnosti spolupráce s jinými aplikacemi, žádné možnosti zazálohování poznámek. A vývojáři již léta odolávají požadavkům na zveřejnění API.

  Z podobného důvodu jsem již opustil Catch. V tomto směru zatím vyhrává Evernote (na poznámky, má propojení s Google), (Google) Tasks (na úkoly), Pocket (na webové stránky).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky