Hlavní navigace

YouTube jde po Twitchi. Spustí speciální herní platformu

15. 6. 2015

Sdílet

YouTube je jednoznačně největším videoserverem na světě, ale v oblasti živě vysílaných herních streamů tomu tak není. Zde vládne služba Twitch.tv, od minulého roku vlastněná Amazonem. Brzy by se to ale mohlo změnit. YouTube totiž plánuje spustit speciální odnož Gaming, která by Twitchi měla přímo konkurovat.

Ukázka vzhledu YouTube Gaming
Autor: Google

Ukázka vzhledu YouTube Gaming

Technicky by nemělo jít o nic moc nového, už dnes YouTube umožňuje živé streamování videí v HD při 60 snímcích za sekundu. Nechybí ani chat nebo upozornění na začátek vysílání. Spíš jde to to, že všechny herní streamy budou pod jednou střechou, budou tříděny podle her a autoři zřejmě dostanou další možnosti interakce s diváky. Služba bude spuštěna už v létě, zprvu pouze pro Spojené státy a Spojené království.

(Zdroj: Wall Street Journal)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 6. 2015 19:47

    j (neregistrovaný)

    Daleko spis jde o tom, ze yt se nepouziva kvuli podminkam. Nevim jak je to ted, ale svyho casu u hernich streamu vyzadoval, aby player mel souhlas vydavatele. Coz zcela pochopitelne prakticky zadnej nema a nehodla si porizovat. Twitch to nijak neresil, proto v tomhle ohledu yt porazil na cely care.

    Sekundarne je to pak o technice - twich proste funguje tam, kde je s yt neustale nejakej problem.

Byl pro vás článek přínosný?