Hlavní navigace

YouTube přineslo hudebnímu průmyslu v posledním roce miliardu dolarů

7. 12. 2016

Sdílet

Část hudebního průmyslu označuje YouTube za nepřítele číslo jedna. Důvodem je zejména velké množství hudebního obsahu, který si mají uživatelé možnost přehrát zdarma. Realita je ale malinko jiná: jen za posledních 12 měsíců vyplatil YouTube hudebním vydavatelům celkem miliardu dolarů jako podíl z výdělku na reklamě.

Podle zveřejněného blogpostu Google doufá, že se mu podaří přesvědčit vydavatele, že poslech na YouTube je dobrým doplňkem k jejich běžným prodejním kanálům. Nejrychleji rostoucí jsou prý dvě oblasti: předplatné a právě reklama. Přirovnává tuto novou ekonomiku k televizi, kde jdou oba způsoby financování ruku v ruce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 12. 2016 14:09

  RIA (neregistrovaný)

  Ne! NE! A NEE!!! Zadna takovy ze hudba zdarma na YoutTube, jenom miliardu nam dali?! Si delaj srandu, kazdej by si mel koupit za $1000 proprietarni prehravac a kazda skladba bude stat $10 a nepujde zkopirovat. Jako pojistku se po 100 prehranich sama smaze a pak ji muzete koupit znovu za $9.99 .... Ten youtube a vubec internet a kopirovani je proste nepritel! Potrebuju zlatej baraky, zlaty triskace, zlaty auta, zlatej, zlatej bazen v nem hektolitry sampanskyho, brilianty misto bublinek a skoronahy otrokyne rozprasujici kokain misto snehu, navic takovej barak potrebuju v kazdym state ..... prej miliardu nam dali, za to se ani nenajim ..... zrudy! Umrit nas nechate!

 • 7. 12. 2016 16:17

  Zero (neregistrovaný)

  To je tym rozprasenym koksom... :)