Hlavní navigace

YouTube spustil speciální herní platformu - Gaming

27. 8. 2015

Sdílet

YouTube je bezpochyby největším videoserverem na světě, ale v oblasti živě vysílaných herních streamů tomu tak není. Zde vládne služba Twitch.tv, od minulého roku vlastněná Amazonem, který za ni utratil skoro miliardu dolarů. To se ale možná změní. YouTube totiž spustil speciální odnož Gaming, která by Twitchi měla přímo konkurovat.

Ukázka vzhledu YouTube Gaming
Autor: Google

Ukázka vzhledu YouTube Gaming

Technicky se nejedná o nic moc nového, už dnes YouTube umožňuje živé streamování videí v HD při 60 snímcích za sekundu. Nechybí ani chat nebo upozornění na začátek vysílání. V podstatě jde o to, že všechny herní streamy jsou soustředěny pod jednu střechu, jsou tříděny podle her (přes 25 000 stránek herních titulů) a autoři zřejmě mají další možnosti interakce s diváky. Služba je přístupná kromě webových stránek také skrze aplikace pro Android a iOS. Zatím je dostupná pouze ve Velké Británii a USA.(Zdroj: Lupa)
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.