Hlavní navigace

YubiKey Bio nabídne čtečku otisků prstů a variantu USB-A či USB-C

Sdílet

Petr Krčmář 12. 11. 2020
YubiKey Bio Autor: YubiCo

Společnost Yubico zveřejnila další informace týkající se připravovaného tokenu YubiKey Bio. Ten bude ve svém tenkém těle obsahovat čtečku otisků prstů, která bude vedle PINu sloužit k identifikaci uživatele. K dispozici budou jak varianty pro USB-A, tak i verze s konektorem USB-C.

Firma si s myšlenkou pohrává už delší dobu, ale příprava je prý náročná, protože je potřeba dodržet bezpečnostní standardy a zároveň nový token zapojit do rozsáhlého aplikačního ekosystému. Hodně v tom pomohl standard FIDO2, který kromě běžných dotykových senzorů na tokenech počítá právě s různými druhy biometrie.

V současné době už první tokeny Bio skutečně existují a testují je vybraní partneři a zákazníci. Demonstraci je možné si prohlídnout na následujícím videu:

Podobně jako současná řada YubiKey 5 bude i Bio umět standardy FIDO U2F, FIDO2 a WebAuthn včetně přihlašování bez hesla ke službám, které to podporují. Na rozdíl od předchozích modelů bez snímače otisku prstu nebude třeba pro přihlašování zadávat PIN, ale bude stačit přiložit prst na snímač.

O další detaily se firma zatím nechce dělit, neznáme tedy cenu, datum prodeje ani třeba to, zda Bio bude nabízet také funkci NFC. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.