Hlavní navigace

Z hackathonu nad otevřenými daty Prahy vzešlo 13 nápadů

17. 6. 2015

Sdílet

Druhý pražský geodata hackathon „Prague Hacks se konal 12. – 14. 6. 2015. Jeho cílem bylo otevřít pražská geodata, informace o dopravě, kriminalitě, volbách nebo územním plánu komunitě IT, která hledala nápady na nové služby pro lepší život v hlavním městě.

Z hackathonu vzešla platforma pro sdílení informací o kvalitě škol, model aplikace sledující pohyb prostředků hromadné dopravy v reálném čase NeverRun nebo prototyp aplikace pro chytré hodinky sledující bezpečnost v ulicích a 10 dalších projektů. 

Hlavní cenu získal projekt Naše školy zaměřený na zlepšení poskytování informací o dostupnosti a kvalitě škol. Jeho autoři usilují o vybudování otevřené databáze, která rodičům umožní najít nejvhodnější školu v okolí, zjistit zda přijímá žáky a porovnat ji s ostatními školami.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 6. 2015 4:57

  Ano (neregistrovaný)

  Vzdyt ve vsech skolach vymyvaji mozky stejnejma kravinama a uci stejnou propagandu. O trochu chutnejsi skolni obed nebo vyzdoba nastenky to nevytrhne.

  Panecku, hipster co sleduje na hodinkach kriminalitu v ulicich, aby se jim vyhnul.......radeji by si mel za cenu hodinek zaplatit posilku a kurz sebeobrany. Hodinky nebo zivot a sup s nema na eBay.

 • 19. 6. 2015 10:54

  Petr M (neregistrovaný)

  A aukční server pro úředníky by nebyl? Že by to ukázalo "Franta Vyčurin nabídl úřednici stavebního úřadu 20 litrů za ignorování připomínek sousedů k rekonstrukci jeho haciendy, kdo dá 25 a víc za to, že úřednice změní názor?"

  A jak jinak by se normálně člověk dozvěděl, na koho se obrátit a jaký je běžný tarif za přednostní přidělení obecního bytu s expres příplatkem za vyřízení do týdne... ;)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.