Hlavní navigace

Z webkamery hlídací pes

16. 7. 2009

Sdílet

Linux není vhodný jen na servery a desktopy, ale se správnou softwarovou výbavou dokáže hlídat vás i váš majetek. Jun Auza na svém blogu zveřejnil návod, kde popisuje jak nainstalovat a použít program Motion, který detekuje před kamerou pohyb a při něm začne zaznamenávat fotky. Návod také popisuje, jak dostat uložené fotky rovnou na FTP server a jak je zveřejnit na webu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 7. 2009 8:30

  Pavel (neregistrovaný)

  Je zvláštní zprávičku větou „Linux není vhodný jen na servery a desktopy…“, když obdobné aplikace existují i pro ostatní platformy.

 • 16. 7. 2009 9:19

  nosretep (neregistrovaný)

  Uz pekne dlouho pouzivame v ruznych projektech ZoneMinder, ktery si v nicem nezada s drahymi komercnimi projekty… Detekce pohybu je samozrejmosti, stejne tak jako definice zon a taktez i ruzne akce pri zaznamenanem alarmu…

 • 16. 7. 2009 11:12

  Zopper (neregistrovaný)

  A něco na rozpoznávání obličejů realt-time je? Hodilo by se spíš něco, co pokud nesedí před NB jeho majitel ale někdo jiný, tak by systém začal odesílat informace včetně fotek někam na ftp.

 • 16. 7. 2009 16:34

  Tom (neregistrovaný)

  Zkoušel jsem před časem balíček „motion“ na pasivně chlazeném routříku a připadalo mi, že s běžící detekcí změn v obraze hřeje o hodně více než bez ní. Vytížení CPU také odpovídalo velké zátěži.

  Napadlo mě, že by se asi vyplatilo použít místo detekce změn spíš PIR čidlo a skript spouštěný na základě signálu z čidla. PIR čidlo by byla jednorázová investice a ušetřila by se určitá spotřeba el. u toho stroje, což je opakující se platba.

  Co si o tom myslíte?

  Má PIR čidlo nějakou podstatnou nevýhodu oproti detekci pohybu?
  (kromě nutnosti jeho „přibastlení“)

  Připojoval jste někdo PIR čidlo k linuxu?

Byl pro vás článek přínosný?