Hlavní navigace

Začalo vypínání DVB-T, přechod na DVB-T2 bude ukončen v červnu

28. 11. 2019

Sdílet

Televize ovladač Autor: Pixabay

O půlnoci začal přechod na televizní vysílání standardu DVB-T2, byly vypnuty vysílače DVB-T Žižkov a Cukrák. Diváci ve středních Čechách a v Praze už tedy pozemní vysílání naladí jen pomocí DVB-T2. Ostatních platforem se změna netýká, takže pokud sledujete televizi pomocí satelitu, kabelovky nebo třeba IPTV, nic se pro vás nemění.

Na nový vysílací standard musí od listopadu 2019 až do června 2020 přejít všechny stanice v celoplošných sítích. Praha a střední Čechy jsou první, kterých se přechod týká, další oblasti přijdou na řadu postupně od ledna 2020. Ode dneška všichni diváci sledující DVB-T vysílání České televize uvidí v pravém horním rohu obrazovky varovný vykřičník. Slouží jako upozornění, že by se měli připravit na změnu.

Zvýšená poptávka po set-top-boxech a nových televizorech v posledních týdnech zvyšuje ceny o stokoruny. Zatímco dříve se daly nejlevnější set-top boxy pro DVB-T2 pořídit za cenu kolem šesti set korun, vysoká poptávka v obchodech ji obvykle o sto až dvě stě korun zvýšila, píše ve svém dnešním článku na toto téma Lupa.cz.

Máte doma televizi?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.