"porušují se základní best practice" je vše co potřebujete vědět. Neporušují se jenom best practice, porušují se ZÁKLADNÍ best practice. Zlo je když se porušují jakékoliv best practice, natož pak základní.
Mám 2 projekty > 10000 řádků kódů v node.js a už při >5000 je to nechutné zlo. Oba žijí jen ze setrvačnosti, další verze jsou jeden v Pythonu a jeden v .NET core. Node JS je super na vyzkoušení něčeho malého (třeba senzoru na RPI, npm a běžná knihovna je podstatně jednoduší než se patlat s pipem a prapodivnými polofunkčními knihovnami nějakého Lojzy v Pythonu) a aplikace kde NIKDY (znamená minimálně 50 let) nehrozí že by se rozrostli na více než 500 řádků kódů. Takových projektů mám asi 12 (některé jako podpůrné aplikace řešící různé průsery Node.JS pro ty větší projekty) a zas tak moc si stěžovat nemůžu.
// příklad bokem: Node.JS ani po 10 verzích nativně neumí pracovat s XML....
@misaz
A)
"porušují se základní best practice" je vše co potřebujete vědět
To jako myslíš vážně? To se mám řídit tím co někdo někde vykřikne, ne tak to ještě papouškovat dál aniž bych znal důvod?
No, ok, tak v čem se teda porušují?
B)
Dobře, máme tvůj OSOBNÍ názor na to co bude za 50let a dobrozdání že se to do tvých projektů nehodí. XML ... Nativní mají JSON. Jo nedokonalý, přesto stačil. Musí mít všechno nativní?
příklad bokem - to je vtipne, si nevidel node.js ani z rychliku. Ked si neimportujes fs, tak node.js nevie pracovat ani so suborovym systemom... Cize co si importoval aby vedel node.js pracovat s XML. Ak nic, tak sa ani necudujem ze nevie. Mozes marne cakat dalsich 100 verzii. XML je tak okrajova vec, ze nativny support sa tomu robit nebude. Defaultne tam ma len to co zdedilo z V8. Teraz otazka - kolko pull requestov si poslal do V8 s perfektne fungujucou podporou XML?
ostatne bla bla bla ... plno prazdnych reci :) Dam ti radu - skus to v parlamente. Uspejes.
Sprasit kod vies v akomkolvek jazyku. To ze niekto napise taky kod neznamena ze jazyk je zly, ale ze ako programator stoji za kocku.
Mas naprostou pravdu, programator serverovych reseni v javascriptu stoji za kocku. Ano, pokud to pouziva 5 lidi tak at je to klidne v javascripte nebo znakovem pisme, pokud ale ocekavas skalovatelnost, vymenu dat, georedundanci databazovou i aplikacni, tak s node.js muzes tak snit... i proto to neumi xml, 10 let stary standard, protoze implementace v node.js by byla nad schopnosti programatoru v node.js.
Muzu doporucit Go - mam s nim velky uspech a uz pisu temer vyhradne v nem. Je na serverova reseni primo staveny. Nema spoustu OOP funkci jako Java, ale jde to prekvapive i bez nich. Super jednoduchy, rychly a prehledny kod, diky Goroutines vyuzivajici vsechna dostupna CPU jadra a rychly garbage collector optimalizovany pro 21. stoleti.
... a https://github.com/golang/dep pro spravu vendor balicku; reproduktivni build zajisten. :)