Hlavní navigace

Zakladatelka Libreboot, Leah Roweová, je ve finančních potížích a žádá o pomoc

12. 12. 2019

Sdílet

Libreboot

Leah Roweová, zakladatelka projektu Libreboot a provozovatelka e-shopu Minifree, je ve finančních potížích. Na svém webu popisuje celou nepříjemnou situaci, která hrozí tím, že může nakonec přijít i o střechu nad hlavou. Jsem finančně v háji. Mám peníze na odeslání všech objednávek, ale už ne na objednání dalšího zboží nebo na vlastní jídlo, vysvětluje na webu.

Leah se věnuje vývoji svobodného firmware pro notebooky a prodává repasované počítače vybavené tímto firmwarem. Free Software Foundation ji například zmiňuje na svém webu jako jednoho z prodejců certifikovaného plně svobodného počítače. Udělala jsem všechno, co bylo v mých silách. Banka mi odmítla půjčit, začínám panikařit.

V tuto chvíli potřebuje Leah finanční injekci, která jí umožní pokračovat v prodeji notebooků na Minifree a pokračovat v práci. Na svém webu zveřejnila své bankovní údaje a prosí své podporovatele o finanční dar.

(Upozornil Róbert Sebestyén.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.