Hlavní navigace

Zapnuta Wi-Fi u přenosných zařízení toho hodně prozradí

20. 10. 2014

Sdílet

Pavel Bašta na blogu CZ.NIC publikoval výsledky malého průzkumu, během kterého sledoval v restauraci rychlého občerstvení mobilní zařízení zákazníků. Zjistil, že více než třetina zapnutých zařízení vykřikuje seznam Wi-Fi sítí, ke kterým se je ochotna připojit.

Během jedné hodiny na veřejně přístupném místě jsme zaznamenali 787 přenosných zařízení se zapnutým Wi-Fi, z nichž celkem 38 procent posílalo dotazy na jmenovité sítě. V tomto prvním díle se podíváme především na možnost sledování předchozího pohybu daného uživatele, kdy z 617 hledaných Wi-Fi sítí bylo možné 237 nalézt na serveru wifileaks.cz, píše Pavel Bašta.

Získané informace je tak možné použít ke sledování konkrétních uživatelů, zjišťování místa jejich častého výskytu nebo je možné takovému zařízení vyrobit „síť na míru“, ke které se automaticky připojí bez zásahu uživatele. Doporčení je jednoduché: promazávejte známé sítě (ty bez hesla častěji) a zvažte vypínání Wi-Fi u mobilního zařízení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.