Hlavní navigace

Zapojte svou 3D tiskárnu a tiskněte ochranné štíty pro zdravotníky

31. 3. 2020

Sdílet

Tiskne celé Česko

Máte doma 3D tiskárnu a neumíte šít roušky? Pak se můžete zapojit do občanské iniciativy Tiskne celé Česko, v rámci které dobrovolníci pomáhají vyrábět ochranné štíty pro zdravotníky, podobně, jako to dělá Průša Research. Do 3D tisku se pustili domácí uživatelé, firmy, školy a další organizace vybavené 3D tiskárnami. Optimalizace výrobků je prováděna ve spolupráci se zdravotníky, píše se na webu projektu.

Tiskne se čelenka a dvě pouzdra pro uchycení matic, jeden tisk zabere asi hodinu a půl a spotřebuje 13 gramů PET-G. Tisknout je také možné pět čelenek najednou, což trvá sedm a půl hodiny. Není potřeba řešit další sestavování štítů, existuje centrální místo v nemocnici v Chrudimi, kam se vytištěné kusy posílají.

Česká pošta doručuje zásilky pro projekt zdarma, takže stačí vytisknout, zabalit a odnést na poštu.Primární poptávka je po tiskové kapacitě a zasílání výtisků. Ostatní komponenty jako fólie, gumy, šrouby nebo matice zajišťuje iniciativa Tiskne celé Česko do centrálního skladu. Proto se tím tiskaři nemusí zdržovat a neposílají kompletované štíty, vysvětlují autoři projektu na webu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.