Hlavní navigace

Zběsilé závody Gas Guzzlers Extreme míří na Linux

14. 3. 2014

Sdílet

Hry podporující Linux díky Steamu stále přibývají, ale jeden žánr stále ne a ne na Linux proniknout. Jedná se o závodní hry. Brzy by se to ale mohlo změnit, vydavatelství Iceberg Interactive oznámilo, že vývojářské studio Gamepires pracuje na linuxovém portu svého titulu Gas Guzzlers Extreme.

Jak již název napovídá, závody to nejsou jen tak ledajaké. Mimo závodění tu jde i o akci a soupeře budete moci potrápit i solidním zbraňovým arzenálem. Graficky titul připomíná například sérii Flatout, systémem hry zase třeba legendární Carmageddon. K dispozici je rovnou sedm módů a multiplayer je samozřejmostí.

(Zdroj: Gaming on Linux)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 3. 2014 22:55

  Rover623 (neregistrovaný)

  Trochu mi to připomíná druhou půlku 90. let, to těch "béčkových" titulů byly mraky. Ovšem všechny na jedno brdo, poměrně slušná grafika, ale jezdilo se zásadně v noci, v mlze, za deště nebo sněžení. Tohle je přesně ve styly "béčkových" závodů dneška. Fyzika aut je nula, okolí je příšerně přeplácané hromadou blbostí, dělá to naprosto obtěžující efekty jako rozostřování obrazu nebo výbuchy přes celou obrazovku.

 • 17. 3. 2014 9:54

  Karel (neregistrovaný)

  Zbývá jen dodat, že ta hra není nijak zvlášť dobrá. S trochou hořkosti mi to přijde, že prostě zkouší, jestli alespoň na tom Linuxu neuspějí, když je tam konkurence stále ještě slabá.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.