Hlavní navigace

Zcela přepracovaná Rescuezilla 2.0 přináší kompatibilitu s distribucí Clonezilla

15. 10. 2020

Sdílet

Rescuezilla Autor: Distrowatch

Shasheen Ediriweera ohlásil novou verzi linuxové distribuce Rescuezilla 2.0, která navazuje na projekt Redo Backup&Restore. V jejím případě jde o první 64bit x86 vydání, a to je také jediné nyní dostupné, 32bit verze se vrátí až s vydáním příštím.

Hlavní a klíčovou novinkou je přechod na formát záloh Clonezilla, s níž se tak Rescuezilla stává plně kompatibilní. Obě distribuce mohou vzájemně vytvářet a obnovovat zálohy, pro Rescuezillu to samozřejmě znamená, že nová verze není kompatibilní s jedničkovou řadou (s jejím formátem ale dvojka umí nadále pracovat).

Dále lze nově obnovovat jednotlivé partišny a volitelně nepřepisovat tabulky oddílů. Přepsán je distribuční frontend pomocí Pythonu 3, autor přidal potvrzovací dialog pro operaci zálohy/obnovy, souhrnnou stránku s informacemi, tlačítko zpět atd. Přidána je též možnost zálohovat/obnovovat softwarové RAIDy (md). Podrobnosti v kompletním přehledu změn na GitHubu projektu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.