Hlavní navigace

Zdrojové kódy hry Postal byly vydány pod licencí GPLv2

30. 12. 2016

Sdílet

Herní studio Running With Scissors zveřejnilo zdrojové kódy své prvotiny Postal, která vyšla v roce 1997 a odstartovala úspěšnou a kontroverzní herní sérii. Zdrojové kódy jsou k dispozici na serveru Bitbucket pod licencí GNU GPLv2. Přestože jde o hodně starou hru, otevřených her je jako šafránu a poslouží např. pro studijní účely. Krom toho to vypadá, že hru celkem snadno půjde rozběhnout na Linuxu.

Série Postal proslula velkou a bezúčelnou brutalitou, díky čemuž si vysloužila velkou dávku kritiky a také zákaz prodeje v řadě zemí. První díl vzhledem k zastaralé grafice až tak brutálně nepůsobí, nicméně stále je jasně 18+.

(Zdroj: PC Gamer)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 12. 2016 10:23

  Pavouk106

  Líbí se mi, že se občas najde nějakej vývojář, kterej pustí zdrojáky do světa.

  Postal jsem hrál prvně až nedávno (asi před rokem). To jsem ho koupil na Steamu snad za 1€. Už předtím jsem hrával dvojku, tak jsem byl na předchůdce zvědavej. Mimochodem verze na Steamu běží v Linuxu (jednička i dvojka, trojka nevím), předpokládám, že nativně.

  Díky zdrojákům ale možná vznikne nějaká otevřená Linuxová verze. No dobrá, ne "možná", ale spíš téměř jistě :-)

 • 31. 12. 2016 10:04

  Murděj Ukrutrný

  Postal 2 zase až tak brutální není. Dá se dohrát i bez zastřelení, pomočení, zapálení, rozsekání, roztrhání granátem, ukopání, rozmlácení hlavy kladivem jediného člověka. Záleží na hráči :)
  A díky za připomenutí dal jsem si postal 3 jako opožděný dárek :)

 • 31. 12. 2016 11:23

  Sten (neregistrovaný)

  Ale jenom pracovní týden, víkendovou apokalypsu už ne

Byl pro vás článek přínosný?