Hlavní navigace

Žena ve Finsku má zaplatit 6000 EUR za 10 minut sdílení

28. 7. 2011

Sdílet

Někdy postupy antipirátských organizací dostávají až absurdní směr. Ve Finsku se nyní řeší případ, kdy místní organizace TTVK požaduje po jedné ženě 6000 EUR za to, že sdílela data chráněná autorským zákonem. To dělá v přepočtu asi 150 000 Kč. Žena se začala bránit tím, že ona v žádném případě nic nesdílela. Nakonec se ukázalo, že by mohla mluvit pravdu, protože její domácí WiFi síť byla otevřená a tak to mohl udělat kdokoli, kdo šel kolem. Později bylo zjištěno, že se to pravděpodobně stalo a někdo sdílel přes otevřenou WiFi síť této ženy „špatná“ data přibližně 10 minut.

Pokud by se organizaci TTVK podařilo získat těchto 6000 EUR, stali by se občané Finska zodpovědní za bezpečnost svých sítí a i za lidi, kterým by k ní dali přístup. Navíc by pak mohli být donuceni místo sebe předhodit vlkům své přátele nebo rodinu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.