Hlavní navigace

ZFS na FreeBSD ještě není dostatečně stabilní

11. 1. 2008

Sdílet

Na podpoře souborového systému ZFS pro FreeBSD se pracuje už téměř rok. Zatím se ale stále jedná o experimentální funkci, která není určena pro nasazení na produkčních strojích. V mailing listu týkajícím se FreeBSD-current se diskutuje o tom, jak dál se ZFS postupovat. Scott Long poznamenal, že je především potřeba ZFS poladit, aby byl stabilní:

„Na ZFS mě štve, že funguje skvěle nebo vůbec. Buďto pracuje nebo zhavaruje. Sám nerozpozná limity a neupraví nastavení nebo nevzdá svou práci, ale rovnou spadne. Že to chce několik gigabajtů RAM kvůli kešování a optimalizaci výkonu, je sice hezké, ale že to spadne, když je nemá, už tak hezké není.“

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 1. 2008 14:48

  Radim Kolář
  mam to uz nekdy od prazdnin v produkci a nejsou s tim zadne problemy. denni traffic serveru je v soucasnosti asi 4.5 TB.

  amd64/8gb ram.
 • 17. 11. 2009 22:15

  jindra (neregistrovaný)

  Ahoj,

  trochu s odstupem času, ale jsem v situaci, kdy na podobném HW, na FreeBSD 7.2, s dvěmi terovými disky v mirroru, řeším zda ZFS ano či ne. Chtěl jsem se tedy zpětně zeptat na názor, jak se to změnilo za jeden rok.

  Moc děkuji za odpověď

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.