Hlavní navigace

Zkracovač Bitly nasadil šifrování s certifikáty od Let's Encrypt

19. 5. 2016

Sdílet

Světoznámý zkracovač adres Bitly nasazuje HTTPS na své zkrácené odkazy. Služba každý měsíc provede 12 miliard přesměrování, doposud ale používala pouze HTTP. I když uživatel požadoval zkrácení odkazu začínajícího na https://, služba stejně dodala svou verzi s http://.

Nyní ve spolupráci s neziskovou iniciativou Let's Encrypt začíná nové odkazy vytvářet už s HTTPS a přesměrování je tak prováděno pomocí zašifrovaného kanálu. Netýká se to ovšem zatím zdaleka všech odkazů, ale jen těch, které využívají vlastní domény uživatelů. Služba totiž umožňuje ke zkracování využívat vlastní doménové jméno a v nastavení je pak možné HTTPS zapnout. Přes hostování na vlastní doméně jde asi čtvrtina současných přesměrování.

V budoucnu se počítá s tím, že bude HTTPS nasazeno i na hlavní doméně Bitly a pak bude k dispozici všem uživatelům. Bitly nijak finančně nepřispělo na provoz Let's Encrypt, ale podílelo se na vývoji otevřených integračních knihoven a také protokolu ACME.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.