Hlavní navigace

Zkušenosti s novým gigabitovým připojením od Vodafone

3. 9. 2020

Sdílet

Vodafone modem gigabit Autor: Vodafone

Český Vodafone od 13. srpna nabízí na kabelové síti exUPC přístup k internetu s rychlostí stahování 1 Gb/s. Radek Zajíc dnes na serveru Lupa.cz vydal podrobnou recenzi celého řešení včetně konfigurace modemů a měření rychlostí. 

Při stahování naměřil skutečné rychlosti okolo 930 Mbit/s a při nahrávání pak 50 Mbit/s. Gigabit na kabelové síti Vodafone není perfektní, ale jedná se momentálně o nejrozšířenější gigabitovou službu v republice. Z pohledu rozšířenosti gigabitové služby je Vodafone jednoznačně tržní jedničkou a ani T-Mobile ani CETIN nemají šanci s výstavbou FTTH sítě v nejbližších několika letech nabídnout gigabitové připojení více zákazníkům než kabelová síť Vodafonu, píše Radek Zajíc.

Největším problémem tak zůstává velká asymetričnost připojení a problémový modem Vodafone Station, který disponuje jen minimem konfiguračních voleb a pokročilejšího uživatele rozhodně neuspokojí. Vodafone zároveň neumožňuje službu využít s vlastním modemem. Celý článek si přečtete na Lupa.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.