Hlavní navigace

Zloději ukradli 120 000 litrů benzínu, provozovatel benzínek používal výchozí PIN

28. 3. 2019

Sdílet

Benzinka čerpací stanice

Šestici mužů se ve Francii podařilo okrást síť čerpacích stanic celkem o 120 000 litrů benzínu. Využili k tomu dálkové ovládání koupené na internetu, kterým je možné komunikovat s konkrétními čerpacími stojany instalovanými v síti stanic Total. Pomocí dostupného rozhraní byli zloději schopni se připojit, vynulovat cenu a zrušit limit na množství vyčerpaného paliva. To vše proto, že provozovatel používal výchozí PIN 0000.

Muži operovali ve dvoučlenných či tříčlenných skupinách a vždy v noci navštívili čerpací stanici ve dvou automobilech. Řidič jednoho z nich ovlivnil nastavení stojanu a druhý pak do většího auta čerpal pohonné hmoty. Uvnitř byla nainstalovaná obrovská nádrž na 2000 či 3000 litrů.

Takto ukradený benzín pak nabízeli na sociálních sítích, kde zveřejňovali časy a místa, kde je možné levně doplnit nádrž. Policie schéma odhalila v dubnu 2018 a zatkla jednoho z podezřelých, který měl dokonce v době zatčení u sebe zmíněné dálkové ovládání. Nyní byla zatčena pětice jeho kumpánů.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.