Hlavní navigace

Zloději ukradli Tesla Model S za pár sekund, zachytila je kamera

23. 10. 2018

Sdílet

Tesla krádež

Dvěma zlodějům se podařilo ukrást automobil Tesla Model S pomocí překonání pasivního přístupového systému. Vědci z Katolické univerzity v belgické Lovani na problém upozornili během září. Princip spočívá v přenesení informace z klíče, který s automobilem komunikuje bezdrátově. Nyní se objevilo první skutečné zneužití této chyby a zloději byli navíc zaznamenáni bezpečnostní kamerou. Majitel automobilu video zveřejnil, aby se ostatní mohli poučit.

Celá akce zabrala jen pár minut, největší problémy měli zloději s odpojením nabíjecího kabelu – zřejmě nevěděli o tlačítku na konektoru. Jakmile se jim odpojení podařilo, vypnuli vzdálený přístup k systémům auta a poté odjeli. Vůz teď není možné sledovat ani dálkově ovládat.

K úspěšnosti útoku velkou měrou přispěl také majitel vozu, který neaktivoval rozšířené bezpečnostní prvky, které Tesla nabízí. Pro rozjezd je například možné požadovat po řidiči PIN, automatické dálkové odemykání je možné vypnout v případě parkování venku nebo je možné klíč vložit do speciálního obalu, který nechtěné komunikaci s automobilem (nebo útočníkem) zabrání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.