Hlavní navigace

Známe bližší parametry Turris Lite

27. 8. 2015

Sdílet

Na stránkách Turris Lite se objevily nové informace o hardware routeru Turris Lite (znám také jako Turris 2.0), jako je typ procesoru a další parametry. K dispozici je také krátké video s modelem desky routeru.

Router dostane do výbavy dvoujádrový procesor ARM na 1,6 GHz schopný obsluhovat gigabitový provoz, 1 GB DDR3 RAM a 4 GB flash paměti. Operační systém bude TurrisOS založený na OpenWrt s automatickými aktualizacemi. Co se týče portů, nalezneme zde miniPCIe, USB 3.0, mSATA, SPI, I²C, UART a GPIO. Síťovou část bude obstarávat 5 gigabitových LAN portů, 1 gigabitový WAN a SFP pro optickou konektivitu.

Pokud přemýšlíte o zakoupení routeru, můžete vyplnit jednoduchý formulář. To vám zajistí přednostní místo, až bude spuštěn prodej a CZ.NIC to umožní lépe naplánovat výrobu. Vyšší model bude do 200 dolarů, základní pak 100 dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.