Hlavní navigace

Znáte projekt reCaptcha?

29. 5. 2007

Sdílet

Antispamová novinka poslední doby je projekt reCaptcha. Jedná se vlastně o využití klasického mechanizmu Captcha k digitalizaci knih pro projekt alexandrijské knihovny Internet Archive. Vlastní nápad je velmi prostý – místo náhodných znaků se podstrčí uživateli k přepsání dvě slova z některé knihy. Problém spočívající v tom, že vlastně není známo, co z toho má vůbec vylézt se řeší právě přepisem oněch dvou slov, z nichž výsledek jednoho již díky analýze jiných uživatelů znám je. Ten druhý se porovnává s analýzami ostatních a za správný se považuje nejčastější výskyt.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2007 1:07

  Honza (neregistrovaný)
  Kdo zkusil více, než 5-10 zkoušek, zjistí, že je občas značný problém znaky rozpoznat. Ta deformace a čára přes text tomu dávají dost zabrat (c s čarou je téměř e a podobně).
 • 30. 5. 2007 10:42

  Pichi
  No a kromě tohoto problému, je tam ještě jeden. Správně se musí vždy zadat jen to první slovo, to druhé se může zadat špatně i když ne úplně špatně. Stačí, aby to druhé slovo mělo použité "podobné" znaky a správný počet.
 • 30. 5. 2007 12:09

  Stanislav Brabec
  Jako další logický krok vidím vytvoření serveru, kde bude velké a špatně zabezpečené diskusní fórum, kde se bude reCaptcha používat.

  Fórum bude určitě spamery hojně navštěvované, a díky tomu opravdu aktivní.

  Spameři tak alespoň zasponzorují něco užitečného.

Byl pro vás článek přínosný?