Hlavní navigace

Zúčastněte se květnového Wikimedia hackathonu, mezinárodního technického setkání komunity Wikipedie

1. 5. 2019

Sdílet

WikiMedia logo

O víkendu od 17. května do 19. května 2019 se v Praze v Národní technické knihovně poprvé uskuteční velké technické setkání lidí, kteří stojí za technickou stránkou Wikipedie – tzv. Wikimedia Hackathon. Akci, jejímž cílem je umožnit setkání celé komunity a pracovat na vybraných úkolech, organizuje spolek Wikimedia Česká republika a Nadace Wikimedia.

Protože taková akce se v Praze koná poprvé, přivítá i české nadšence v oblasti open software, OpenStreetMap, ale i členy české technické komunity Wikimedia – správce, operátory wikibotů, wikidataře atd. Pro takové zájemce je registrace stále otevřena a účast je zdarma. V sobotu proběhne také speciální setkání pro české účastníky na této akci, na které jste zváni, pokud se včas zaregistrujete.

V rámci akce bude dostatek příležitostí seznámit se s výzvami, před kterými software MediaWiki stojí, a s možnostmi, jak se na jeho vylepšení přímo v průběhu akce podílet. Samozřejmě bude připravena spousta úkolů i v dalších oblastech souvisejících s Wikimedia, jako je práce na mobilních aplikacích (zejména na aplikaci Wikimedia Commons), nástrojích pro analýzu dat (např. tzv. Nástěnce) atd. Některé jsou už nyní k nahlédnutí ve Phabricatoru.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.