Hlavní navigace

Zveřejněn program semináře IPv6

11. 5. 2018

Sdílet

Notebook IPv6 to the future

Sdružení CESNET zveřejnilo program a otevřelo registrace na seminář věnovaný protokolu IPv6, který pořádá již tradičně 6. června. V dopoledním bloku se program bude věnovat zejména začátečníkům, včetně začínajících poskytovatelů přístupu k internetu, kteří by rádi IPv6 nasadili. Následují příspěvky dokumentující skutečné nasazení v Univerzitě Pardubice, sdružení CZ.NIC a Sokolovské uhelné společnosti. Nebude chybět ani tradiční náhled, jak postupuje standardizace IPv6 v rámci IETF a na co se můžeme těšit.

V historickém přehledu alternativ k IPv4 budou zmíněny nejrůznější protokoly, snažící se podobně jako IPv6 vyřešit omezení IPv4 – jedním z nich je i experimentální protokol IPv4.5 vyvinutý na VUT v Brně. Nebude chybět ani výhled do budoucnosti, v přednášce o tom, jak bude vypadat domácí síť v roce 2025. Na samý závěr je pak připraveno několik Lightning talks, tedy krátkých úderných přednášek.

Účast na semináři je bezplatná, je však nutné se zaregistrovat. Z akce bude pořizován přímý přenos i záznam. Podívejte se na fotky z loňského ročníku:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Ondřej Caletka vystudoval obor Telekomunikační technika na ČVUT a dnes pracuje ve vzdělávacím oddělení RIPE NCC, mezinárodní asociaci koordinující internetové sítě.