Hlavní navigace

ZX Spectrum Next Issue 2 KS – zbývá 36 hodin

Sdílet

ZX Spectrum Next

Do konce druhé neuvěřitelně úspěšné kampaně ZX Spectrum Next zbývá uz jen cca 36 hodin. Takzvaná issue 2 (podle původních vydání ZX, které se označovaly právě slovy „issue“) překonala všechny milníky, které si kampaň vytyčila a s více něž 2 milióny dolarů vybraných v rámci kickstarterové kampaně se pomalu ale jistě schyluje k zahájení celého kolečka nutného k doručení další várky ZXN během jednoho roku.

Připomeňme si, že původní vývoj ZXN trval více než tři roky, takže přispěvatelé se načekali, nicméně naprostá většina byla nadšena. Cena ZXN z první vlny se na eBay a podobných aukcích šplhá do nesmyslných výšin.

ZXN je nositelem velké nostalgie – získal povolení používat původní název „ZX Spectrum“, jeho design dělal jeden z autorů původního návrhu, oživení starých her dělají původní autoři a podobně. Povedlo se přilákat i množství lidí původně ZX neznalých, protože posunul možnosti toho „PC“ do dnešní doby.

Pokud jste propásli první kampaň, jen kroutíte hlavou nad cenami na eBay a chcete si vyzkoušet, jaké to je čekat rok na své třeba první ZX (stejně tak se mnohdy střádalo a čekalo i v osmdesátých letech), máte poslední šanci.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky