Hlavní navigace

ZX Spectrum se vrací na trh v nové formě

4. 12. 2014

Sdílet

Tato zpráva potěší všechny, co měli v oblibě legendární počítač ZX Spectrum. Ten totiž získal v crowdfundigové kampani na Indiegogo potřebné peníze pro oživení. Tentokrát však přijde v nové a svěží formě pod označením Sinclair ZX Spectrum Vega. Potřebnou částku 100 000 liber získali během pouhých dvou dnů a momentálně jde do výroby prvních 1000 kusů tohoto zařízení.

Oproti původnímu model, který měl QWERTY klávesnicí, bude mít nová pouze čtyři směrová tlačítka a pět ovládacích kláves. Změny týkající se „vnitřností“ prozatím autoři drží pod pokličkou. Ve vnitřní paměti bude uloženo 1000 emulovaných původních herních titulů ze starého ZX Spectrum. Spectrum Vega tak bude velikým lákadlem hlavně pro pamětníky z řad hráčů.

Zájemci mohou přispět 50 liber (přibližně 1 750 Kč) do kampaně a dostat se tím na seznam 3000 čekajících na druhou várku zařízení, která by se měla objevit během několika dalších měsíců. První várka obsahovala 1000 kusů zařízení (limitovaná edice), jež byly vyprodány během dvou dní s příspěvkem do kampaně stanovených 100 liber (cca 3 500 Kč).

(Zdroj: Indiegogo)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.