Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku ACTA: složitá cesta k ratifikaci a praktický dopad od anonym - "Nevím, jak celá věc dopadne, ale mohlo by...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 1. 2012 12:22

  bez přezdívky

  "Nevím, jak celá věc dopadne, ale mohlo by se jednat o velice zajímavý legislativní krok, snad správným směrem."

  Skoda ze autor nenapsal, jak by mel ten spravny krok vypadat. Ja jsem mel zato, ze zastanci copyrightu jsou s ACTA/SOPA/PIPA navysost spokojeni. Jak jinak chteji zajistit vymahatelnost dusevniho vlastnictvi? Nebo jim vyhovuje dnesni stav, kdy si kazdy muze piratit vice-mene beztrestne?

  Take by me zajimalo, co mysli americkym modelem skolstvi. V USA se nemusi ve skolach platit za kopirovani ucebnich materialu? To bych se velmi divil.

 • 31. 1. 2012 12:40

  Biri (neregistrovaný) ---.emea.ibm.com

  No, podle Wikipedie spadá "teaching (including multiple copies for classroom use)" pod fair use, tedy když si (podle mého chápání) nějaký učitel zkopíruje řekněme kapitolu Harryho Pottera pro rozbor v hodině, neporušuje tím copyright JKR. Což je docela změnou od našeho stavu, kdy je (pokud vím, moje znalosti se opírají primárně o varování uváděná v knihách o kopírování) oficiálně jakékoli kopírování jakékoli části jakéhokoli copyrightovaného díla trestné, i kdyby si nakrásně tu (např.) knížku koupil.