Hlavní navigace

Adoptujte si svého Firefoxe

14. 12. 2004
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tisková zpráva ke sbírce na adopci pandy červené.

Komunita Mozilly pomáhá podporovat pandu červenou

Praha, 14. prosince 2004

Po úspěších americké a německé sbírky na propagaci prohlížeče Firefox vyhlašuje projekt CZilla sbírku na adopci pandy červené v pražské ZOO.

Kvalita a vyspělost prohlížeče Firefox přesvědčila milióny uživatelů k nahrazení MS Internet Exploreru právě Firefoxem. Podle analytických firem podíl MS Internet Exploreru klesá po řadu měsíců jak na českém tak i světovém webu. Dokažte, že jste hrdým uživatelem tohoto programu a přispějte na podporu chovu pandy červené.

Tabulka č. 619
Panda červená

Slovo Firefox je anglickým překladem čínského jména pro pandu červenou (Ailurus fulgens). Tento převážně vegetariánský medvídek žije v Himálajích v Číně, Bhutánu, Nepálu a Laosu. Většinu roku tráví osamoceně, výjimkou jsou matky s mláďaty. Panda se dožívá obvykle 13 let, váží od 4 do 6 kilogramů a je průměrně 55 cm dlouhá. Panda červená patří dle IUCN mezi ohrožené druhy.

Přispějte mobilem!

Zašlete svým mobilem na číslo 8 77 77 SMS zprávu ve tvaru DMS ZOO PANDA. Při odeslání dárcovské SMS bude k tarifní ceně za vaši SMS připočtena částka 30 Kč + DPH. Z této částky přibude na konto společné sbírky 27 Kč. Tuto službu provozuje pro ZOO Praha Fórum dárců.

Přispějte převodem na účet

Pokud se rozhodnete přispět větší částkou, můžete ji převést přímo na účet ZOO Praha č. 22 22 22 0200/6000 variabilní symbol 914. Do textové poznámky (zpráva pro příjemce) je nutné napsat text „panda cervena“.

Všechny takto vybrané peníze budou zahrnuty do sbírky „Adoptuje si svého Firefoxe“. Cílem sbírky je vybrat minimálně 7.000 Kč a adoptovat tak na rok samečka Minga a nebo samičku Mary Carmen. Tato sbírka potrvá do konce roku, další informace o průběhu sbírky či o stavu DMS příspěvků naleznete na stránkách projektu CZilla.

O Projektu CZilla

Projekt CZilla se dlouhodobě zabývá lokalizací, propagací a podporou projektu Mozilla.org v České republice. Uživatelům pravidelně přináší české verze balíku internetových aplikací Mozilla, populárního prohlížeče Mozilla Firefox a výkonného poštovního klienta Mozilla Thunderbird.

O ZOO Praha

Zoologická zahrada Praha se snaží o vytváření ekologicky vyváženého a esteticky účinného prostředí pro chov a prezentaci zvířat ze všech zoogeografických oblastí i pro pěstování rostlin. Její snahou je i pořádání osvětových přednášek, péče o kladný vztah veřejnosti k přírodě a mezinárodní chovatelská a pěstitelská spolupráce.

V současné době prochází ZOO převratným obdobím, kdy se jí po ničivých povodních v roce 2002, podařilo nejen zrekonstruovat všechny zničené pavilony a expozice, ale také postavit pavilony nové – Afrika zblízka a Indonéská džungle. Zejména díky tomu stoupl počet návštěvníků v roce 2004 k hranici jednoho milionu.

Cloud23

O DMS

DMS – Dárcovská SMS“ je společným projektem Fóra dárců – organizace pro dárce, usilující o podporu filantropie v České republice a Asociací provozovatelů mobilních sítí. Cílem projektu DMS je nabídnout nadacím a dalším neziskovým organizacím možnost získávat příspěvky od jednotlivců prostřednictvím mobilního telefonu formou SMS zpráv.

Kontakt: info@czilla.cz, http://www.czi­lla.cz