Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku AI asistenti pro vývoj software: postupy vhodné pro programátory. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 13. 11. 2025 8:11

    dustin

    Velice zajímavé a aktuální téma.

    Integrovaný AI v IDE (IntelliJ + copilot) mi nějak nevyhovuje, není tam historie sešen, ve kterých se dá dále pokračovat (IMO velice užitečné). Zatím jsem skončil u klasického github copilotu (pouze GPT 5 mi přišel dostatečně použitelný). Má spoustu much, ale docela pěkně vytahuje snippety do samostatného okna.

    Mám skript, který přes inotify monitoruje změny v adresáři a následně concatuje všechny jeho soubory do společného souboru all.txt. Takže ten je vždy aktuální, po jakékoliv změně v editoru IDE. Takže stačí jej přes web copilotu nahrát, což už se (trochu) dá.

    Změny generuji téměř vždy tak, že explicitně chci, aby vygeneroval celý soubor, ponechal stávající komentáře a udělal jen nezbytně nutné změny. Samozřejmě je dobré mít soubory malé, i z jiných důvodů, ale to např. v javě/androidu nebývá problém. Soubor zkopíruji do schránky a v IDE dám "diff with clipboard". GPT5 to dává překvapivě dobře včetně bílých znaků, defakto vždy jsou tam jen nutné změny.

    Nenašel jsem cestu, jak by model uměl generovat spolehlivé diffy - správná čísla řádků prostě nedává ani GPT5 a zrovna diff v IntelliJ je na ně velice citlivý (viz mnou nedokončená diskuse https://intellij-support.jetbrains.com/hc/en-us/community/posts/28680995778450-Format-of-diff-patch-to-be-accepted-by-the-Git-Patch-Apply-patch-from-clipboard?page=1#community_comment_28705975368978 )

    Samozřejmě je potřeba pravidelně dávat novou sešnu - ze jedné sešny vyleze jeden, max. dva tři (maličké) commity.

    Moc rád si přečtu praktické zkušenosti, IMO je to pro všechny vývojáře velice aktuální.

    13. 11. 2025, 08:14 editováno autorem komentáře