Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku AI asistenti pro vývoj software: postupy vhodné pro programátory. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 13. 11. 2025 9:37

    martinpoljak

    Nekazíte nadšení; to je naprosto aktuální problematika na řadě projektů.

    Ještě bych k tomu doplnil, že ten vývojář nejenže by měl odevzdat kvalitní PR, ale taky by měl rozumět, co ten kód vlastně dělá. Vypadá to jako naprostá samozřejmost ale právě s AI se ukazuje, že to samozřejmost není. Z AI jsou v mém okolí zcela zcela typicky nejnadšenější buď lidé, co v životě nic nevyvíjeli nebo lidé, co -- diplomaticky řečeno -- nejsou jako vývojáří žádná světla. Ti druzí si u toho neuvědomují, že pokud AI má ambice někoho nahradit, tak samozřejmě jako první právě je. Ale to je jiná věc.

    A u juniorů to dnes už vůbec není samozřejmost. Kolega -- co se, mimochodem AI zabývá -- teď dělal řadu pohovorů a ukázalo se, že skoro všichni se snaží používat AI a většina z těch lidí vůbec nerozumí tomu, co z ní padá ven natož aby to byli schopni sami napsat nebo nedejbože spravovat. A je to masový jev.