Hlavní navigace

Alternativní zdroje financování - váš názor

14. 9. 2001
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Minulý týden jsme se zeptali na názor našich čtenářů na nové formáty reklamy. V v diskuzi k tomuto článku zaznělo několik zajímavých nápadů a váš názor na ně bychom také rádi znali.

Prvním nápadem, který nás zaujal, je možnost vydání článků z ROOTa na CD. Ne vždy má člověk přístup k Internetu a hodně našich čtenářů je navíc stále ještě připojeno přes dial-up, takže věříme, že by offline verze mohla být užitečným pomocníkem. Otázka v tomto případě tedy nezní jestli CD ano nebo ne, ale spíše jaká by byla jeho optimální cena. Vezměte prosím v úvahu náklady na výrobu i hodnotu obsahu, zajímá nás opravdu váš názor, ne to, že odhlasujete nejnižší uvedenou cenu.

Tabulka č. 195
CD s offline verzí ROOTa si:
nekoupím, stačí mi ROOT na webu
koupím, pokud bude do 200,– Kč
koupím, pokud bude do 300,– Kč
koupím, pokud bude do 400,– Kč
koupím, pokud bude do 500,– Kč


Výsledek hlasování


Druhým nápadem, který v diskuzích zazněl, je placená varianta přístupu. To samo o sobě nejspíš nezní většině čtenářů nijak zajímavě – platit za něco na Internetu není v módě, ale přesto zkusíme načrtnout možný scénář. Za roční poplatek může čtenář získat např.:

  • přístup k obsahu zcela oproštěnému od reklam
  • rozšířené prohledávání archivu včetně diskuzí
  • přístup k článkům s předstihem oproti neplacené verzi (např. 00:00 vs. 06:00 hodin)
  • možnost využít různých slev (výše uvedené CD, naše trička a mikiny, …)
  • zasílání celých článků e-mailem
  • personalizaci stránek (výběr anotací z ostatních serverů)
  • a další věci, které nás nebo vás v budoucnu napadnou

Uživatelé neplacené verze by samozřejmě nebyli ošizeni o nic z obsahu serveru.

Zásadní otázkou je, zda by o tuto službu vůbec byl zájem a jaká je optimální výše poplatku. Logické je, že pro 10 čtenářů se to nevyplatí, 100 už je o něco zajímavější počet. Takže anketní otázka je jasná:

Využili byste placenou verzi, pokud by přinášela výše uvedené výhody? (Opět nás zajímá opravdu váš názor, ne to, že odhlasujete nejnižší uvedenou cenu)

Hlasování ukončeno
Výsledek hlasování

Budeme rádi, když přidáte svůj názor také do diskuzního fóra.

Autor článku

V roce 1998 jsem s Michalem vymyslel a založil Root.cz. Poslední článek na Roota jsem napsal v roce 2007. Teď píšu spíš na tomaskrause.cz a tvořím si bitcoinvkapse.cz.