Soudruzi zapomněli v manuálu uvést jaká přesně se připojuji backup baterie (známá informace je jen 3.7 lipol), jaký má konektor a hlavně na které straně má vyvedený mínus.
Je to prý konektor XH (rozteč 2,5 mm)
http://shop.battex.cz/vyrobky/C04.php
podle poslané fotky mi to bez záruky řekli na battex.cz .
Zbývá ještě zjistit kde je mínus. Změřit se to nedá, protože bez baterky tam žádné nabíjecí napětí není.
S kostrou je propojen kolík blíže kraji, což prý většinou bývá mínus.
Jinak pokud hodláte banán provozovat přes SD kartu, na kterou chcete i mít namountovanou i pro zápis, záložní baterie se hodí, protože jinak dříve nebo později dojde při výpadku elektřiny k poškození souborového systému na SD kartě a můžete začít zase úplně nanovo.
Kvůli tomu, že maliny nemají možnost přímo připojit záložní baterii a zároveň nemají SATA, jejich praktické použití pro jiné účely než jako dočasná hračka je značně omezené. Bohužel. Král je úplně nahý a nikdo to běžně neříká, ba dokonce nevidí.
Banán to všechno má. Jen jsem trochu zklamaní se špatné dokumentace a propagace té záložní baterie.
minus je ten u okraje (zjištěno měřením na B-Pi-R1)
" jejich praktické použití pro jiné účely než jako dočasná hračka je značně omezené"
RaspPi je povodne vymysleny ako hracka a vyucbova pomocka, nie ako HA solution
Zvažuji DLNA server, Banana PI je dobrý kandidát. Ale kvůli zálohování chci dva disky, umí to? (má sice jenom jeden SATA ale co GPIO)
Pozeral som polskú stránku http://bananas.gda.pl/ a celkom ma ich projekt zaujal. Je tam vysvetlený aj SATA multiplier na 5 diskov, samozrejme rýchlosť nikoho asi neohúri, ale na také malé domáce žuvanie dát to môže stačiť.
GPIO nie je vysokorychlostna zbernica. Je to urcene na zopinanie lediek a podobne srandy. Ak by sa aj podarilo napojit SATA radic na GPIO, rychlost by bola daleko nizsia oproti USB, nehovoriac o tom, ze by bolo treba vynalozit nemale usilie do drivera.
Pěkný článek, akorát mě zarazilo, že počítače s ARM jsou novinkou - když si vzpomenu na svůj starý Zaurus C1000 z roku 2005.
Jj, jeste pouzivam SL-C3100 s ARM procesorem XScale-PXA270 od Intelu.
Nejaky ten ARM fical uz v prvych mobiloch v 90tych rokoch. Takze vobec ziadna novinka. Skor klasika.
Dobra pripomienka :) Mi to vypadlo z hlavy. To bude tym ze Acorn som v ruke nemal, ale mobil v 90tych ano. Takze ARM nie klasika, ale uz staresina. Samozrejme marketing to zistuje az teraz.
Pokud je to "normalni debian", tak to ma balicek "passwd" i se zmienym prikazem. Nicmene ani ja si tento prikaz si nepamatuju a provadi misto toho editaci /etc/passwd (za ucelem nastaveni zsh jako vychoziho shellu).
podařilo se vám někomu na tom rozběhnout openwrt? použil jsem tento postup a ani neškytne - http://wiki.openwrt.org/doc/hardware/soc/soc.allwinner.sunxi#installation.process
Používám tu kompilaci od výrobce, ta funguje: http://www.bananapi.com/index.php/download?layout=edit&id=65
Taky jsem ji zkoušel, ale v originále mi vůbec nezačne bootovat (skrze uEnv.txt), přes boot.scr skončím s černou obrazovkou v okamžiku, kdy se má zavádět kernel
(např. v článku zmiňovaný bananian linux startuje bez nejmenšího zaváhání)
Přiznám se, že k monitoru jsem to ani nepřipojoval, někde jsem četl, že OpenWRT snad ani nemá video režim. Prostě jsem zkopíroval ten image na SD kartu, zapnul napájení a po cca 15 sekundách jsem se dostal na web rozhraní s ip 10.0.1.1 (root/root). Pokud v tom máš i 2.5" disk, je třeba přepsat poslední řádek uEnv.txt na
uenvcmd=mw 01c20824 00001022 && mw 01c20834 003c0018 && run loadkernel && run loaddtb && bootm 0x46000000 - 0x49000000
jinak mi to nenajelo a disk "cvakal".
Tak nevím co přesně jsem prováděl, ale tato předkonfigurovaná verze od výrobce mi jede (s diskem bez cvakání) i bez úprav uEnv.txt.
Asi jsem v zápalu boje a střídání spousty verzí ze stránek openwrt "narazil na další černou obrazovku" a image odložil jako nefunkční i bez pokusu přistoupit na web.
Bohužel/bohudík - záleží z jakého pohledu - proletí POST i načítání jádra tak rychle, že než se monitor brobutí, už je vše načtené a openwrt videorežim zjevně opravdu nemá.
Každopádně díky za postrčení správným směrem, neb jsem se na bananian linuxu zasekl u nefunkčního DHCP směrem na wlan a o neznalosti konfigurace iptables ani nemluvě.
Linuxová distribuce Artix představila nové logo (oznámení). Artix je rolling release distribucí založenou na Arch Linux, jejíž repozitáře…
Ve středu tvůrci programu hashcat na Twitteru oznámili, že ručně optimalizovaná beta verze hashcat 6.0.0 s kartou NVIDIA 2080Ti dosahuje…
Automatizace pomocí continuous integration přímo v Gitlabu. CI vám pomůže automatizovat rutinní procesy a ušetří vám hromadu času. Pomůže vám…
Internet Info Root.cz (www.root.cz)
Informace nejen ze světa Linuxu. ISSN 1212-8309
Copyright © 1998 – 2019 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.