Hlavní navigace

Názory k článku Bezpečnostní střípky: Facebook a jeho problematická bezpečnost

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 5. 2010 13:43

  X-anon (neregistrovaný) ---.dsl.bbeyond.nl

  Zdravim, rozumiem, ze tento clanok je news agregator, ale predpokladam, ze autor ich cita a nie len strojovo preklada. Uz citovany original na mashable.com je velmi nepresny, a pretoze ma zaujal, dal som si tu namahu pridat svoj nazor, pretoze veta „Velké univerzity opouští Gmail – Major University Dumps Gmail Over Security Concerns. Důvodem je nedostatečná bezpečnost.“ je IMHO zavadzajuca.

  Takze, v skutocnosti University of California, Davis, sa rozhodla ukoncit testovanie Gmailu s tym, ze jeho nasadenie ako primarneho e-mailoveho systemu pre univerzitu nebude. T.j. nieco bezalo ako pilot a neosvedcilo sa, takze sa to v buducnosti nepouzije. Rozhodne to neznamena to iste, ako implikuje slovo „opustat“.

  V suvisiacom clanku sa spomina aj univerzita v Yale. Ta vsak iba oznamila, ze uz dohodnuty transfer na Google Apps zatial iba pozastavuje.
  Myslim ze zavadzajucu vetu by bolo vhodne opravit na presnejsie „Velke univerzity pozastavuju prechod na Gmail apps“

 • 19. 5. 2010 15:09

  JP (neregistrovaný) ---.149.108.6.adsl.nextra.cz

  Odpověděl jste si sám, není v silách jednotlivce se pídit po pravdivosti a přesnosti všech uváděných článků. Zde :
  1) Titulek článku: Major University Dumps Gmail Over Security Concerns
  2) Úvod článku :
  The University of California, Davis has stopped using Gmail for its 30,000-member staff and faculty body. The university was trying Gmail for faculty and staff with plans to roll out service to the entire campus. But school officials say the e-mail system isn’t secure or private enough to meet their standards.

  Avšak každopádně díky za snahu o upřesnění. Jen jaksi ve vaší argumentaci a snaze o přesnost postrádám to hlavní – jak je to tedy s tou bezpečností?

 • 25. 5. 2010 7:34

  janko (neregistrovaný) ---.sevmorava.adsl-llu.static.bluetone.cz

  muj názor… pokud ,,není v silách jednotlivce,,… tak ať nepíše články na rootu ..když nato nemá sílu.