Hlavní navigace

Borland propaguje víceplatformní vývoj aplikací pro Windows(R)/Linux(R)

Tisková zpráva

Stimulační cena za desktopovou verzi vývojového systému Borland(R) Kylix(R) souvisí s uvedením nové verze systému Borland(R) Delphi(R) 6 na trh

SCOTTS VALLEY, Kalifornie 29. května, 2001 – Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí dodavatel implementačních platforem pro elektronické podnikání, oznámil časově omezenou nabídku vývojového systému Borland® Kylix® Desktop edition, tedy cenami ověnčeného vývojového systému pro aplikace v prostředí Linux®, za stimulační sníženou cenu 8990,– Kč. Cílem této propagační akce je lépe uspokojit poptávku po vývoji a distribuci víceplatformních aplikací pro OS Windows®/Linux. Nová nízká cena produktu Kylix Desktop je načasována k uvedení s Kylixem kompatibilního vývojového systému Borland® Delphi® 6 na celosvětový trh. Očekává se též, že tato propagační akce rychle vytvoří značný nárůst nabídky desktopových aplikací pro Linux. Tato speciální nabídka, pokud ji společnost Borland neprodlouží na základě vlastního uvážení, skončí 23. srpna 2001.

„Uvedení produktu Delphi 6, který obsahuje technologii CLX® kompatibilní se systémem Kylix, umožňuje víceplatformní vývojový cyklus pro Windows/Linux tím, že nabízí našim zákazníkům nesporné výhody a v kombinaci se systémem Kylix zrychlený návrat investic do vývoje,“ prohlásil Simon Thornhill, vicepresident a generální manažer skupiny RAD u společnosti Borland. „Borland jako vedoucí společnost na poli aplikačního vývoje využívá všech dostupných prostředků pro to, aby vývojářům po celém světě zajistila víceplatformní technologii pro rychlý vývoj aplikací (RAD).“

Thornhill dodává: „Společnost Borland je také velice potěšena výkonem a přijetím systému Kylix Server edition for Apache®. V souvislosti s prudkým rozvojem Linuxu na serverech očekáváme trvale se zvyšující úspěch systému Kylix Server edition v oblasti vývoje aplikací pro web, speciálně ve spojení se SŘBD Oracle® a IBM® DB2®.“

O systému Borland® Kylix®

Borland Kylix, první vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) v nativním kódu pro platformu Linux, je na komponentách založené vývojové prostředí pro dvoucestný vizuální vývoj aplikací, pro vývoj aplikací s grafickým uživatelským rozhraním (GUI), aplikací pro Internet, databázových aplikací a aplikací pro webové servery. Kylix v sobě integruje špičkové vývojové prostředí, interaktivní ladící prostředek, intuitivního vizuálního návrháře a úplnou paletu komponent s cílem dát vývojářům nástroje potřebné pro rychlou vizuální tvorbu aplikací pro Linux. V systému Kylix je transparentně integrován nejmodernější optimalizující kompilátor umožňující vytvořit velmi rychlé a vysoce výkonné aplikace.

Kylix Server Developer je v době vydání této tiskové zprávy k dostání za 77 500,– Kč, Kylix Desktop lze získat v rámci 90-tidenní omezené slevy za 8 990,– Kč. Další údaje o systému Kylix naleznete na adrese http://www.bor­land.cz/pr_ky­lix.html, popřípadě na http://www.bor­land.com/kylix.

O systému Borland ® Delphi 6 ®

Borland Delphi 6 je první vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací pro Windows, které plně podporuje nové a i teprve vznikající služby pro web. Jednotliví vývojáři nebo týmy v korporacích mohou v systému Delphi 6 snadno a rychle vytvářet aplikace nových generací pro elektronické podnikání. Mezi nejdůležitější prvky patří BizSnap®, WebSnap® a DataSnap®, které umožňují vývojářům vytvářet aplikace zjednodušující mezipodnikovou integraci s plnou podporou technologií XML, SOAP a WSDL. Standardní podpora služeb pro web v Delphi 6 umožňuje okamžitou a trvalou integraci s nově vznikajícími, na webových službách založenými platformami, jako je .Net® a BizTalk® od společnosti Microsoft, a ONE od společnosti Sun Microsystems.

Delphi 6 se dodává ve 3 verzích (ceny jsou platné v okamžiku vydání této tiskové zprávy): Enterprise pro profesionální a podnikové vývojáře za 117 950,– Kč, Professional pro profesionální vývojáře aplikací za 39 000,– Kč a Personal za 4 380,– Kč (s tištěnou dokumentací a CD). Edice Delphi 6 Enterprise, Professional a Personal budou běžně dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2001; objednávky produktu Delphi 6 je již možno podávat u Borland s.r.o., například prostřednictvím webového obchodu na adrese http://shop.bor­land.cz. Další údaje o produktu Delphi 6 nalezete na adrese http://www.bor­land.cz/pr_del­phi.html, popřípadě na http://www.bor­land.com/delphi.

Borland Software Corporation

Společnost Borland je vedoucím dodavatelem implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a odzkoušení podnikových aplikací včetně jejich rychlého uvedení do provozu. Implementační platformy pro elektronické obchodování se sk ládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland volí jako dodavatele ty společnosti, které profesionálně vytváří rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business, které požadují na implementační platformu nezávislou na dodavateli, která umožní vysokou produktivitu, výkon a dostupnost aplikací a rychlý postup od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.bor­land.com, popřípadě http://www.bor­land.cz.

Borland s.r.o.
Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2442 3175, fax: +420 2 2142 3186
e-mail: info@borland.cz
http://www.bor­land.cz
http://shop.bor­land.cz

Našli jste v článku chybu?

12. 6. 2001 17:20

BoB Blade (neregistrovaný)

Je videt, ze zcela nechapete vsechny souvislosti. Pokud je Vasim pranim, aby Linux zustal domenou prastenych genialnich hackeru a maximalne tak dominoval na serveru, s VIMem si skutecne vystacime. Ja bych vsak chtel, aby se Linux vseobecne pouzival a byl dustojnym souperem pro Wokna na desktopech beznych uzivatelu. Pro to je RAD klicovou zalezitosti. A myslim si, ze "rad=bordel a chaos" rovnice plati na Woknech, ale na Linuxu to bude mnohem lepsi.

7. 6. 2001 13:51

manaz (neregistrovaný)

vzdy mal unix tu vyhodu pre windows, ze nemal RAD nastroje, ktore robia nestabilne, velke a chybove aplikacie... no, coskoro sa to asi zmeni, mozno potom aj ludia zacnu sem migrovat :)

aj tak, kazdy spravny a zodpovedny developer pouziva jedine VIM ! :)

m

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Vitalia.cz: Taky věříte na pravidlo 5 sekund?

Taky věříte na pravidlo 5 sekund?

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Lupa.cz: Kdo pochopí vtip, může jít do ČT vyvíjet weby

Kdo pochopí vtip, může jít do ČT vyvíjet weby

Root.cz: Certifikáty zadarmo jsou horší než za peníze?

Certifikáty zadarmo jsou horší než za peníze?

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Vitalia.cz: Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Proč vás každý zubař posílá na dentální hygienu

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Podnikatel.cz: Podnikatelům dorazí varování od BSA

Podnikatelům dorazí varování od BSA

Měšec.cz: Jak vymáhat výživné zadarmo?

Jak vymáhat výživné zadarmo?

Vitalia.cz: Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Láska na vozíku: Přitažliví jsme pro tzv. pečovatelky

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Lupa.cz: Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Proč firmy málo chrání data? Chovají se logicky

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy