Hlavní navigace

Borland propaguje víceplatformní vývoj aplikací pro Windows(R)/Linux(R)

5. 6. 2001
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Stimulační cena za desktopovou verzi vývojového systému Borland(R) Kylix(R) souvisí s uvedením nové verze systému Borland(R) Delphi(R) 6 na trh

SCOTTS VALLEY, Kalifornie 29. května, 2001 – Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí dodavatel implementačních platforem pro elektronické podnikání, oznámil časově omezenou nabídku vývojového systému Borland® Kylix® Desktop edition, tedy cenami ověnčeného vývojového systému pro aplikace v prostředí Linux®, za stimulační sníženou cenu 8990,– Kč. Cílem této propagační akce je lépe uspokojit poptávku po vývoji a distribuci víceplatformních aplikací pro OS Windows®/Linux. Nová nízká cena produktu Kylix Desktop je načasována k uvedení s Kylixem kompatibilního vývojového systému Borland® Delphi® 6 na celosvětový trh. Očekává se též, že tato propagační akce rychle vytvoří značný nárůst nabídky desktopových aplikací pro Linux. Tato speciální nabídka, pokud ji společnost Borland neprodlouží na základě vlastního uvážení, skončí 23. srpna 2001.

„Uvedení produktu Delphi 6, který obsahuje technologii CLX® kompatibilní se systémem Kylix, umožňuje víceplatformní vývojový cyklus pro Windows/Linux tím, že nabízí našim zákazníkům nesporné výhody a v kombinaci se systémem Kylix zrychlený návrat investic do vývoje,“ prohlásil Simon Thornhill, vicepresident a generální manažer skupiny RAD u společnosti Borland. „Borland jako vedoucí společnost na poli aplikačního vývoje využívá všech dostupných prostředků pro to, aby vývojářům po celém světě zajistila víceplatformní technologii pro rychlý vývoj aplikací (RAD).“

Thornhill dodává: „Společnost Borland je také velice potěšena výkonem a přijetím systému Kylix Server edition for Apache®. V souvislosti s prudkým rozvojem Linuxu na serverech očekáváme trvale se zvyšující úspěch systému Kylix Server edition v oblasti vývoje aplikací pro web, speciálně ve spojení se SŘBD Oracle® a IBM® DB2®.“

O systému Borland® Kylix®

Borland Kylix, první vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) v nativním kódu pro platformu Linux, je na komponentách založené vývojové prostředí pro dvoucestný vizuální vývoj aplikací, pro vývoj aplikací s grafickým uživatelským rozhraním (GUI), aplikací pro Internet, databázových aplikací a aplikací pro webové servery. Kylix v sobě integruje špičkové vývojové prostředí, interaktivní ladící prostředek, intuitivního vizuálního návrháře a úplnou paletu komponent s cílem dát vývojářům nástroje potřebné pro rychlou vizuální tvorbu aplikací pro Linux. V systému Kylix je transparentně integrován nejmodernější optimalizující kompilátor umožňující vytvořit velmi rychlé a vysoce výkonné aplikace.

Kylix Server Developer je v době vydání této tiskové zprávy k dostání za 77 500,– Kč, Kylix Desktop lze získat v rámci 90-tidenní omezené slevy za 8 990,– Kč. Další údaje o systému Kylix naleznete na adrese http://www.bor­land.cz/pr_ky­lix.html, popřípadě na http://www.bor­land.com/kylix.

O systému Borland ® Delphi 6 ®

Borland Delphi 6 je první vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací pro Windows, které plně podporuje nové a i teprve vznikající služby pro web. Jednotliví vývojáři nebo týmy v korporacích mohou v systému Delphi 6 snadno a rychle vytvářet aplikace nových generací pro elektronické podnikání. Mezi nejdůležitější prvky patří BizSnap®, WebSnap® a DataSnap®, které umožňují vývojářům vytvářet aplikace zjednodušující mezipodnikovou integraci s plnou podporou technologií XML, SOAP a WSDL. Standardní podpora služeb pro web v Delphi 6 umožňuje okamžitou a trvalou integraci s nově vznikajícími, na webových službách založenými platformami, jako je .Net® a BizTalk® od společnosti Microsoft, a ONE od společnosti Sun Microsystems.

Delphi 6 se dodává ve 3 verzích (ceny jsou platné v okamžiku vydání této tiskové zprávy): Enterprise pro profesionální a podnikové vývojáře za 117 950,– Kč, Professional pro profesionální vývojáře aplikací za 39 000,– Kč a Personal za 4 380,– Kč (s tištěnou dokumentací a CD). Edice Delphi 6 Enterprise, Professional a Personal budou běžně dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2001; objednávky produktu Delphi 6 je již možno podávat u Borland s.r.o., například prostřednictvím webového obchodu na adrese http://shop.bor­land.cz. Další údaje o produktu Delphi 6 nalezete na adrese http://www.bor­land.cz/pr_del­phi.html, popřípadě na http://www.bor­land.com/delphi.

CS24_early

Borland Software Corporation

Společnost Borland je vedoucím dodavatelem implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a odzkoušení podnikových aplikací včetně jejich rychlého uvedení do provozu. Implementační platformy pro elektronické obchodování se sk ládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland volí jako dodavatele ty společnosti, které profesionálně vytváří rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business, které požadují na implementační platformu nezávislou na dodavateli, která umožní vysokou produktivitu, výkon a dostupnost aplikací a rychlý postup od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.bor­land.com, popřípadě http://www.bor­land.cz.

Borland s.r.o.
Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2442 3175, fax: +420 2 2142 3186
e-mail: info@borland.cz
http://www.bor­land.cz
http://shop.bor­land.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku