Hlavní navigace

Společnost Borland uvolnila linuxové komunitě Kylix(TM) Open Edition

26. 7. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

LONG BEACH, Kalifornie ­ 25. 7. 2001 ­ Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí dodavatel softwarových řešení pro elektronické podnikání, dnes na své 12. výroční konferenci Borland Developer Conference 2001 (BorCon(TM)) oznámila uvolnění produktu Borland(R) Kylix(TM) Open Edition.

Kylix Open Edition umožní linuxové komunitě rychle a snadno vytvářet sofistikované, volně šiřitelné aplikace s vysoce vizuálním grafickým rozhraním (GUI) a usnadní vývoj aplikací za použití mechanismu drag-and-drop. Kylix Open Edition obsahuje multiplatformní knihovnu komponent FreeCLX™ pro vývoj volně šiřitelných aplikací pod licencí GPL. Kylix Open Edition dodává širokou sadu více než 100 znovupouži­telných, přizpůsobitelných a rozšiřitelných komponent FreeCLX pro vývoj volně šiřitelných linuxových aplikací. Vývojáři si mohou Kylix Open Edition zdarma stáhnout z webu: www.borland.com/dow­nloads/.

„Komunita open source je nesmírně důležitá pro formování budoucího vývoje aplikací“ řekl Bill Claybrook, ředitel průzkumu trhu pro oblast Linuxu a volně šiřitelného software u společnosti Aberdeen Group. „Borland přináší komunitě svou knihovnu komponent FreeCLX a kostru pro vývoj aplikací. To umožní vývojářům Open Source vytvářet stovky multiplatformních komponent na základě CLX™ a rychle je dodat na trh.“

„Kylix Open Edition posiluje naši vazbu na komunitu open source a poskytuje svobodnou volbu při rychlém vývoji aplikací“ řekl Simon Thornhill, viceprezident a ředitel divize RAD nástrojů u společnosti Borland.

About Borland® Kylix™
Borland Kylix je vysoce výkonné vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro platformu Linux. Kylix je na komponentách založené vývojové prostředí pro dvoucestný vizuální vývoj aplikací, pro vývoj aplikací s grafickým uživatelským rozhraním (GUI), aplikací pro Internet, databázových aplikací a aplikací pro webové servery. Kylix v sobě integruje špičkové vývojové prostředí, interaktivní ladící prostředek, intuitivního vizuálního návrháře a úplnou paletu komponent s cílem dát vývojářům nástroje potřebné pro rychlou vizuální tvorbu aplikací pro Linux. V Kylixu je transparentně integrován nejmodernější optimalizující kompilátor umožňující vytvořit velmi rychlé a vysoce výkonné aplikace.

Borland Kylix je nabízen ve verzích Server Developer Edition za cenu již od 59.990,– Kč, Desktop Developer Edition za cenu 8.990,– Kč a Open Edition. Verze Kylix Open Edition určená pro vývojáře volně šiřitelných aplikací (pod licencí GPL) bude bezplatně stažitelná z webu. Více informací o produktu Kylix naleznete na: www.borland.cz/pr_ky­lix.html nebo na: www.borland.com/ky­lix.
Ceny jsou uváděny bez 5% DPH.

Borland Software Corporation

ICTS23


Společnost Borland je vedoucím dodavatelem výkonných implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a zkoušení podnikových aplikací až po jejich rychlé uvedení do provozu. Implementační platformy pro e-business se skládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland je preferovaným dodavatelem těch společnosti, které profesionálně vytvářejí rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business a které požadují implementační platformu nezávislou na dodavateli, vysokou produktivitu, výkon, dostupnost aplikací a rychlý pokrok od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.bor­land.com/, popřípadě http://www.bor­land.cz/.

Borland s.r.o. Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2442 3175, fax: +420 2 2142 3186
e-mail: info@borland.cz
http://www.bor­land.cz/
http://shop.bor­land.cz/

Autor článku