Hlavní navigace

Společnost Borland uvolnila linuxové komunitě Kylix(TM) Open Edition

Tisková zpráva

LONG BEACH, Kalifornie ­ 25. 7. 2001 ­ Společnost Borland Software Corporation (Nasdaq NM: BORL), vedoucí dodavatel softwarových řešení pro elektronické podnikání, dnes na své 12. výroční konferenci Borland Developer Conference 2001 (BorCon(TM)) oznámila uvolnění produktu Borland(R) Kylix(TM) Open Edition.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kylix Open Edition umožní linuxové komunitě rychle a snadno vytvářet sofistikované, volně šiřitelné aplikace s vysoce vizuálním grafickým rozhraním (GUI) a usnadní vývoj aplikací za použití mechanismu drag-and-drop. Kylix Open Edition obsahuje multiplatformní knihovnu komponent FreeCLX™ pro vývoj volně šiřitelných aplikací pod licencí GPL. Kylix Open Edition dodává širokou sadu více než 100 znovupouži­telných, přizpůsobitelných a rozšiřitelných komponent FreeCLX pro vývoj volně šiřitelných linuxových aplikací. Vývojáři si mohou Kylix Open Edition zdarma stáhnout z webu: www.borland.com/dow­nloads/.

„Komunita open source je nesmírně důležitá pro formování budoucího vývoje aplikací“ řekl Bill Claybrook, ředitel průzkumu trhu pro oblast Linuxu a volně šiřitelného software u společnosti Aberdeen Group. „Borland přináší komunitě svou knihovnu komponent FreeCLX a kostru pro vývoj aplikací. To umožní vývojářům Open Source vytvářet stovky multiplatformních komponent na základě CLX™ a rychle je dodat na trh.“

„Kylix Open Edition posiluje naši vazbu na komunitu open source a poskytuje svobodnou volbu při rychlém vývoji aplikací“ řekl Simon Thornhill, viceprezident a ředitel divize RAD nástrojů u společnosti Borland.

About Borland® Kylix™
Borland Kylix je vysoce výkonné vývojové prostředí pro rychlý vývoj aplikací (RAD) pro platformu Linux. Kylix je na komponentách založené vývojové prostředí pro dvoucestný vizuální vývoj aplikací, pro vývoj aplikací s grafickým uživatelským rozhraním (GUI), aplikací pro Internet, databázových aplikací a aplikací pro webové servery. Kylix v sobě integruje špičkové vývojové prostředí, interaktivní ladící prostředek, intuitivního vizuálního návrháře a úplnou paletu komponent s cílem dát vývojářům nástroje potřebné pro rychlou vizuální tvorbu aplikací pro Linux. V Kylixu je transparentně integrován nejmodernější optimalizující kompilátor umožňující vytvořit velmi rychlé a vysoce výkonné aplikace.

Borland Kylix je nabízen ve verzích Server Developer Edition za cenu již od 59.990,– Kč, Desktop Developer Edition za cenu 8.990,– Kč a Open Edition. Verze Kylix Open Edition určená pro vývojáře volně šiřitelných aplikací (pod licencí GPL) bude bezplatně stažitelná z webu. Více informací o produktu Kylix naleznete na: www.borland.cz/pr_ky­lix.html nebo na: www.borland.com/ky­lix.
Ceny jsou uváděny bez 5% DPH.

Borland Software Corporation

Root obecný tip


Společnost Borland je vedoucím dodavatelem výkonných implementačních platforem pro elektronické obchodování (e-business), které jsou navrženy tak, aby zvýšily produktivitu vývojářů a zkrátily čas nutný pro vývoj a zkoušení podnikových aplikací až po jejich rychlé uvedení do provozu. Implementační platformy pro e-business se skládají ze softwarových produktů, které firmám umožní vyvíjet, provozovat a řídit rozsáhlé distribuované aplikace typu e-business. Borland je preferovaným dodavatelem těch společnosti, které profesionálně vytvářejí rozsáhlé podnikové aplikace typu e-business a které požadují implementační platformu nezávislou na dodavateli, vysokou produktivitu, výkon, dostupnost aplikací a rychlý pokrok od vývoje k rutinnímu provozu. Společnost byla založena v roce 1983 a má své sídlo ve městě Scotts Valley, Kalifornie, USA. Další informace najdete na http://www.bor­land.com/, popřípadě http://www.bor­land.cz/.

Borland s.r.o. Malé náměstí 13, 110 00 Praha 1
tel.: +420 2 2442 3175, fax: +420 2 2142 3186
e-mail: info@borland.cz
http://www.bor­land.cz/
http://shop.bor­land.cz/