Hlavní navigace

Český projekt OpenBSD nekončí

Tisková zpráva

Provozovatelé projektu OpenBSD.cz děkují společnosti NEXTRA Czech Republic s.r.o. za významnou podporu v minulosti, spočívající v poskytování konektivity pro server openbsd.cz, mimo jiné obsahující mirror distribuce a české překlady dokumentace.

Protože z provozních důvodů není možné v hostování serveru pokračovat, bude adresa openbsd.cz od 30. listopadu mimo provoz. Doufejme však, že tento výpadek bude pouze dočasný – do doby, než najdeme jiného poskytovatele ochotného podpořit tuto významnou free-software iniciativu.

Za český projekt OpenBSD
Vladimír Kotal <lada@dzungle.ms.mff.cuni.cz>
Ondřej Suchý <ondrej.suchy@underground.cz>

O OpenBSD

OpenBSD je kvalitní volně šiřitelný operační systém založený na bázi UNIXu. Klade důraz na aktivní bezpečnost a integraci šifrování. Cílem českého OpenBSD projektu je aktivní pomoc s vývojem systému, zrcadlení distribuce, překlad stránek, vytváření české dokumentace a propagace systému v lokálních podmínkách. Více informací najdete na adresách http://www.open­bsd.cz/ nebo http://www.open­bsd.org/.

Našli jste v článku chybu?
29. 11. 2000 23:45
Klokan (neregistrovaný)

"Podle me je to jen alternativni systemek, z ktereho se cerpaji veci, ktere jsou lepsi, do ostatnich (myslim linuxovych)projektu. Takze je podle me takovy projekt uplne na nic." No pekne, autor prispevku si sam velmi kvalitne protireci. Ked je to teda take nahovno, tak preco sa z toho cerpaju veci do tvojich super linuxovych projektov? Nejdem tu radsej spominat, ze cely linuxovsky tcp/ip je "cerpany" z BSD. Zrejme ste obmedzencom a nim chcete aj zostat, inak si vase komentare neviem vysvetlit…