Hlavní navigace

Český tým KDE představuje stránky czechia.kde.org

23. 1. 2002
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český tým KDE a server Penguin.cz by rád představil nové lokalizované stránky zaměřené na podporu a propagaci prostředí KDE. Stránky czechia.kde.org jsou umístěny na serveru penguin.cz a jsou určeny pro všechny uživatele a příznivce desktopového prostředí KDE.

KDE je mocné desktopové prostředí pro pracovní stanice s operačním systémem typu Unix vyvíjené jako Open Source. Kombinuje v sobě lehkost ovládání, funkčnost a vynikající grafický design s technologickou dokonalostí operačního systému typu Unix. KDE je nejen desktopové prostředí, ale také plně zdokumentovaný systém umožňující snadný vývoj a poskytující tak solidní základnu stále vzrůstajícímu počtu aplikací. KDE je rovněž vyspělý softwarový balík zahrnující všechny programy potřebné pro běžné použití počítače doma či v kanceláři (zejména pak balík kancelářských programů KOffice, univerzální prohlížeč Konqueror, poštovní klient KMail a další).

Penguin.cz je neziskový server pro podporu UNIXu a free softwaru, poskytující vývojářům odpovídající technické zázemí a potřebný prostor pro jejich projekty. Účet může získat každý, kdo má zájem o Linux a chce vystavit nekomerční data Linuxu se týkající, případně se připojit jako spoluautor k stávajícím aktivitám.

CS24_early

Pokud se Vám prostředí KDE líbí a byli byste ochotni přispět k jeho vylepšení, pak navštivte stránku týkající se spolupráce nebo přímo stránky členů českého týmu KDE. Rádi také přivítáme jakékoliv Vaše náměty či připomínky.

Český tým KDE

Byl pro vás článek přínosný?