Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Co nefunguje v MySQL a jak to obejít od backup - protoze skrz to mnozstvi stromu lide nevidi les...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 12. 2009 12:24

  backup (neregistrovaný) ---.dip0.t-ipconnect.de

  protoze skrz to mnozstvi stromu lide nevidi les bych to zase jednou rad pripomnel.

  Vsimnete si prosim, kolik knih, textu, clanku, disertacnich praci, hodin vyuky, serialiu a buhvi co jeste se nahromadilo kolem toho tema SQL. Triger tak ci onak, v jedne databazi to jde, v jine to nejde, tohle se v te databazi obchazi takhle, neco jineho se obchazi zase jinak, nejaky postup by zabral stovky milisekund, v jine databazi to jde rychle, SQL je primitivni, ze by to mela umet cvicena opice ale co chvili je treba volat specialistu, ktery problem analyzou provadecich planu zkusi resit. Z dalky pozoruji, ze se stale vetsi komplexitou pozadovanych reseni se sql-databaze stale vice hlti.

  Rikam z povzdali, protoze jsem uz 25 let usetren teto nesmyslne problematiky. Ukladam i nadale jako prvni den data do ctree-databaze a za tu dobu se neztratil jeste ani byte. (a to se v servrovnach u tech servru ktere spravuji take uklizi a uklizecka by mela tedy minimalne jednou za mesic vytahnout ten kabel :-)) A to skoleni pro praci s takovou databazi trva tak 10 minut. Jsem rad, ze jsou na svete jeste zakaznici, kterym je to totalne fuk, jak se uchovavaji data, jde jim o reseni problemu. Pravda, nejsou to banky, velke korporace, centraly politickych stran ani nemocnice.

 • 16. 12. 2009 12:32

  Pavel Stěhule

  Kdokoliv, kdo dělá 25 let s jedním systémem je ušetřen řady problémů.

  Většina, neříkám, že všechny problémy vznikají z neuchopení konkrétního sw vývojářem – a je jedno, jestli je důvodem nezkušenost nebo omyl. Pokud pracujete 25 let s jedním systémem, tak nezkušenost nehrozí a že byste očekával od systému něco jiného asi také nehrozí.

  Ok. Takže se dohodnem – vybereme jednu db a všichni pojedou na ní?

 • 16. 12. 2009 13:50

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  No, já to spíš vidím tak, že jste za těch 25 let neměl na stole požadavek, kvůli kterému byste DB potřeboval. Já se pohybuji v oblasti ERP a SCM a svůj život si bez databáze moderního typu nedokážu představit. Ale také je pravda, že tu jedeme na AS/400 :-)

 • 16. 12. 2009 14:36

  jos (neregistrovaný) 193.179.128.---

  ten člověk tvrdí, že nepoužívá SQL, ne že nepoužívá databázi